SGK Sorgulama

Vergi Levhası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Vergi Levhası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır, “Vergi Levhası Sorgulama” işlemi Gelir İdaresi Başkanlığı sistemi üzerinden ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu uygulama sayesin de “Vergi Levha’nızı kontrol edebilirsiniz. Maliye bakanlığının yapmış olduğu bu uygulama sayesinde çalışacağınız şahıs veya şirket bilgilerine ulaşabilir doğruluğunu kontrole edebilirsiniz.

Maliye Bakanlığının İnternet üzerinden bir çok uygulama geliştirmiş durumda Kamu Kurum ve Kuruluşları, Şahıs, Limit ve Anonim Şirketlerin vergi kimlik numaralarını sorgulama işlemini de yapabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde kontrol ettiğiniz vergi levhasının güncel olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer güncel değilse sistem otomatik olarak mesaj gönderiyor ve isteğiniz doğrultusunda yeni vergi levha’nız elinize ulaşıyor.

VERGİ LEVHASI NASIL SORGULANIR ?Uygulama için alt taraftaki resme bakınız ilk başta solda bulunan bölüme kendi TC kimlik numaranızı giriyorsunuz. Sağ tarafa ise Şahıs ise TC kimlik numarası şirket ise vergi kimlik numarasını girerek vergi dairesinin bulunduğu il ve ilçeyi seçip sorgula demeniz yeterlidir.

VERGİ LEVHASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.