Bağkur Blog

TC No İle BAĞ – KUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

TC No İle BAĞ – KUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

TC No İle BAĞ – KUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır, İnternet sayesinde sanal ortamdan sorgulama işlemlerimizi ekran karşısında kolaylıkla yapabilmemiz mümkündür. Sosyal Güvenlik Kurumu da vatandaşlarımızın işlemlerini kolaylıkla yapabilmeleri için daima sistemi güncel tutup eskiden kurumlara giderek yapılabilen işlemlerin neredeyse tamamını internet üzerinden uygulamaları ile kullanıma sunmuştur. Bu yazımız da bu uygulamalardan biri olan TC no ile SSK sorgulama işlemini anlatacağız. Yazımızı inceleyerek sizler de SSK, BAĞ – KUR  ve Emekli Sandığı kurumlara ait sigorta sorgulama işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Emeklilik insanların hayatlarının belirli bir döneminden sonra kendilerine bakabilmeleri için kendilerine verilen çok büyük bir güvencedir.

Sigorta sorgulama işlemleri bildiğiniz gibi emeklilik işlemleri için çok önemlidir. Çünkü emeklilik için gerekli şartların en başında gelen prim ödeme işlemlerinizi sigorta sorgulama uygulaması ile görebilirsiniz. Ayrıca bu sigorta sorgulama işlemi ile sigortalı olarak çalıştığınız süre zarfını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden TC no ile sorgulama işlemleri E – Devlet kapısı ile yapılmaktadır. E – Devlet sistemi üzerinden tüm işlemler kimlik bilgileri ile yapıldığından çok güvenli bir sistemdir. Bu yüzden tüm işlemler için kimlik numaranız ile birlikte E – Devlet şifrenizi  de girmeniz istenmektedir. E – Devlet kapısı üzerinden yapmak istediğiniz işlemlerden önce E – Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. Şifrenizi hala almadıysanız nasıl alacağınızı da siz değerli okurlarımıza anlatalım.

E – Devlet şifrenizi almak için PTT şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir. E – Devlet şifrenizi alabilmek için işlem ücreti olan 2 TL verdikten sonra şifrenizi PTT’den alabilirsiniz. Şifrenizi almaya giderken yanınız da kimliğinizi götürmeyi unutmayınız. Aldığınız şifreyi E – Devlet kapısına bir kez girdikten sonra şifrenizi kendiniz oluşturabilirsiniz. E – Devlet şifrenizi daha önceden aldıysanız ve unuttuysanız ise tekrar bir PTT şubesine giderek 4 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

TC No İle SSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İşleminize başlamak için yazımızın sonunda sizler için paylaştığımız TC no ile SSK sorgulama bağlantısına tıklayınız. Karşınıza resimde gördüğünüz ekran gelecektir. Sayfada yer alan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

Tıkladıktan sonra doğrulama ekranı açılacaktır. Doğrulama ekranın da sizlerden istenen T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi verilen boşluklara yazınız. Bilgilerinizi tekrar kontrol edip doğruluğundan emin olduktan sonra TC no ile SSK sorgulama işleminizi Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

E – Devlet Kapısı Üzerinden TC No İle SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

TC No İle BAĞ – KUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlatmış olduğumuz şekilde E – Devlet şifrenizi aldıktan sonra TC no ile BAĞ – KUR sorgulama işlemi için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Tıkladıktan sonra E – Devlet sayfasına yönlendirileceksiniz. Karşınıza gelen sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından doğrulama ekranı açılacaktır. Doğrulama ekranında sizlerden sisteme giriş yapabilmeniz için bazı bilgilerinizi girmeniz istenmektedir. Belirtilen yerlere T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin iseniz TC no ile BAĞ – KUR sorgulama işleminizi tamamlamak için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Sorgulama işleminiz için yukarıdaki resimleri inceleyebilirsiniz.

E – Devlet Üzerinden TC No ile BAĞ – KUR Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ!

TC No ile Emekli Sandığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonundaki TC No ile Emekli Sandığı sorgulama linkine tıklayınız. Ardından karşınıza resimde gördüğünüz sayfa çıkacaktır. Siyah ile belirttiğimiz Kimliği Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Açılan doğrulama ekranına T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi giriniz. Bilgilerinizi girdikten sonra TC No ile Emekli Sandığı sorgulama işlemi için Sisteme Giriş Yap seçeneğine tıklayınız. Sorgulama işleminiz için yukarıdaki fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

E – Devlet Üzerinden TC No ile Emekli Sandığı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.