SGK Blog

TC Kimlik Numarası İle SGK Prim Günü Sorgulama ve 4A Hizmet Dökümü Alma

TC Kimlik numarası ile SGK prim günü sorgulama ve 4A Hizmet dökümü alma hakkında merak ettiğiniz her şey bu makalemizde yer almaktadır… İnternet üzerinden yaptığınız SGK sorgulamaları sonunda artık size ait SGK hizmet dokümanlarını alabileceksiniz. Günümüzde çok önemli bir yere sahip olan SGK hizmet dökümü ve SSK sorgulama yapmak için haberimizin devamını okuyun!

TC Kimlik numarası ile SGK prim günü sorgulama ve 4A Hizmet dökümü alma işlemi nasıl yapılır? SSK, SGK, Bağ-kur, GSS prim borçlarınızı artık internet aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Prim sorgulaması yapmak ve hizmet dökümü almak artık bir tık ötenizde.

Günümüzde artık gelişmiş ve gelişmeye devam eden ülkelerin devlet kurumları gelişen internet çağına ayak uydurmaktadır. Buna SGK prim borcu sorgulama, prim borcu sorgulama, 4A hizmet dökümü alma gibi hizmetlerde dâhil.

TC Kimlik Numarası İle 4A Hizmet Dökümü Alma

Ülkemiz Türkiye’de de, devlet kurumlarında gelişen internet teknolojilerinin pek aktif bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Halkın devlet kurumlarındaki işlerini daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapabilmesi için gelişen internet teknolojilerini en yoğun şekilde kullanan kurum ise Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan başkası değil elbette. TC kimlik numarası ile 4A hizmet dökümü almak isteyenler bu işlemin nasıl yapıldığını görmek istiyorsanız haberimizin devamını okuyun!

Artık vatandaşlar dijital platformlarda yer alan SGK’nın resmi internet sitesi üzerindeki online hizmetler sekmesinden ulaşabildikleri E-SGM uygulaması üzerinden SGK hizmet dökümü alma işlemini çok basit bir şekilde yapabiliyorlar. SGK’nın  E-SGM uygulaması ile birlikte dijital platformdaki tüm işlemler artık tek bir çatı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Yani e-devlet üzerinden. Şunu da söyleyelim ki SGK’nın internetteki popüler uygulaması E-SGM uygulaması ile SGK hizmet dökümü alma işlemleri şifresiz de gerçekleştirilebiliyor.

SGK’nın sigorta sorumlularına sunduğu bu şifresiz sorgulama uygulamasında vatandaşın sigorta bilgilerinin güvenliğinin tam anlamı ile sağlanabilmesi için sadece birkaç kimlik bilgileri talep edildiği için şifreye gerek duyulmuyor. Bu bağlamda sizden öncelikle TC kimlik numaranız, doğum yılınız, cilt numaranız ve il bilgilerininiz isteniyor ve güvenlik kodunuzu da doğru bir şekilde girerseniz SGK hizmet dökümü alma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.