SGK Haberleri

Tc Kimlik No İle Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tc Kimlik No İle Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazı dizinimizde artık Tc Kimlik Numaranızla “Ne zaman Emekli olacağım” ya da “Emekli maaşım ne kadar olacak” gibi soruların cevabını öğrenebileceksiniz.

SSK sorgulamak için artık devlet dairelerinde sıra beklemenize gerek kalmayacak. İnternet üzerinden online olarak öğrenebileceğiniz SSK bilgilerinize, T.C kimlik numaranız ile ulaşmanız mümkün. SGK sorgulama ve hizmet dökümü sayfasına ulaşmak için, herhangi bir şifre almanıza gerek kalmadan sadece T.C kimlik numaranıza ihtiyacınız olacak.

Bu kolaylık sayesinde, günün 24 saati T.C no ile ssk sorgulama sayfasına girerek, SSK bilgilerinize ulaşabilirsiniz. “Ne zaman Emekli olacağım” ya da “emekli maaşım ne kadar olacak” gibi soruları merak eden binlerce vatandaşa çözüm getiren bu sistem sayesinde, SSK bilgilerine ulaşmak artık çok daha kolay.

 Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda, SGK Hizmet dökümüne ulaşmak için e-devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekiyordu. Ancak artık, T.C kimlik numaranız ile ssk sorgulamanız mümkün. www.sgk.gov.tr adresinden T.C kimlik bilgilerinizle SSK hizmet dökümü sayfasına ulaştığınızda, SSK ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Postaneye gidip 2 TL karşılığında e-devlet şifresi alarak da SSK sorgulaması yapabilirsiniz. Ancak T.C kimlik numarası ile SSK sorgulamak çok daha kolay olacaktır.

 Ne zamandan beri sigortalı olduğunuz, ne kadar SSK priminizin yatırıldığı ve tutarlarını gösteren SSK hizmet dökümüne ulaşmak için, yalnızca T.C no ile SSK sorgulamanız gerekiyor. SSK sorgulaması, 1 Kasım 2012 tarihinden itibaren e-devlet uygulamasının başlaması ile değişmiştir.

Devletin vazgeçilmez unsuru haline gelen e-devlet sistemi, SGK ve daha birçok kişisel bilgilerinize ulaşabileceğiniz bir sistemdir. Ancak artık, e-devlet şifrenize gerek kalmadan, yalnızca T.C kimlik numaranız ile SSK sorgulamanız mümkün.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.