SSK Blog

Ssk Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazı dizinimiz en çok sorulan biri olan, Ssk Sorgulama Nasıl Yapılır? konusunu ele alacağız. Sorularınızı konu altından sorabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun şifresiz sorgulama sayfasını tekrar hizmete açmasıyla beraber yine soru işaretleri tek bir soruda birleşti. Peki ama ssk sorgulama nasıl yapabiliriz? Sorusu, en çok sorulan sorulaırın başında geliyor.

 Ssk Sicil No sorgulama yapmaya başlamadan önce bizle beraber yaparsanız adım adım nasıl nasıl yapılaceğinizi tam olarak idrak etmiş olacaksınız.

 Öncelikle https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ linkine tıklıyoruz. Gelen ekranda” Uyruk, Tc Kimlik No,  Nüfusunuz Kayıtlı olduğu il, cilt no, doğum yılı ve en az Tc kimlik numaranız kadar önemli olan güvenlik no” kutucukları gelmektedir.

Bilgileri nüfus kartınızda yazdığı gibi kutucuklara giriniz. Böylelikle çıkan ekranda ssk sicil bilgilerinize ulaşacaksınız.

İkinci bir seçenek olarak turkiye.gov.tr adresindende ssk sorgulaması yapmanız mümkün ama ihtiyacınız olan size özel “e-devlet şifresi”dir.

Bizim size tavsiyemiz ilk yoldan ssk sorgulaması yapmanız ama şunuda belirtmek isteriz ; e-devlet şifresi ile her türlü devlet le ilgili işlemlerinizi yapmanız mümkün. E-devlet şifresi nasıl alınır sayfasımızdan e-devlet şifresinin nasıl alındığını öğrenip e- devlet şifrenizi alabilirsiniz.

 Konu ile ilgili soru ve yorumlarınızı konu altından yapabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.