SGK Sorgulama SSK Blog

SSK Sorgulama İşlemleri Artık Tek Elden Yapılacak

Evet yanlış duymadınız! SSK sorgulama işlemleri artık elden yapılacak! Bu nasıl mı olacak? Çok kolay. SSK sorgulama işlemleri artık elden yapılacak isimli haberimizi okuyarak konu hakkındaki tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Bugüne dek yaptığınız tüm SSK sorgulama hizmetlerinin hepsi artık sadece ve sadece e-devlet hizmeti üzerinden yürütülecek. SSK sorgulama, SGK borç sorgulama işlemleri için artık kişiye özel bir şifre gerekmektedir. Aksi takdirde hiçbir işleminizi gerçekleştiremezsiniz. e-Devlet şifresi nasıl alınır bilmiyorsanız e-Devlet şifresi nasıl alınır isimli yazımızı okuyunuz!

Sigorta ile alakalı işlemlerin daha da hızlı yürütülebilmesi adına SSK sorgulama gibi farklı ve çeşitli konularda hizmetleri gerçekleştirebilmek adına uygulamalar oluşturulmuştur. Online olarak kullanıma sunulan uygulamalarda gerek sigorta gerekse SGK işlemleri çok rahat bir şekilde gerçekleştirilirken, tüm vatandaşlar online bir şekilde işlemlerini gerçekleştirerek bilgi sağlamaktadırlar.

SSK sorgulama, SGK sorgulama, emekli yaşı hesaplama gibi işlemlerin e-Devlet aracılığı ile gerçekleştirilmesi özelliği hayata geçtiğinden beri SSK sorgulama, SGK sorgulama, emekli yaşı hesaplamagibi işlemler artık e-Devlet şifresi olmadan gerçekleştirilmektedir.

SSK sorgulama yapmak amacı ile sisteme giriş yapıldıktan sonra e-Devlette yer alan SGK menüsü altında bulunan SSK prim sorgulama bağlantısına tıklanması gerekirken yapılan işlem ile beraber vatandaşın yaptığı tüm işlemlerin dökümü de ekranda yer almaktadır. SSK sorgulama işlemlerinde tıklanması gereken sekme ise 4A hizmet dökümüdür. Vatandaşlar yeni yasal düzenleme çerçevesinde artık SSK ile ilgili işlemlerini bu sekme altından yürütmektedirler. Bu işlem aracılığı ile vatandaşlar merak ettiklerini kısa sürede öğrenmekteler ve zamandan tasarruf etmektedirler. Üstelik bu işlemler online olarak ve ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.