SSK Blog

SSK EVRAK TAKİBİ 2019

SSK EVRAK TAKİBİ 2019

 

SSK EVRAK TAKİBİ 2019

SGK kurumuna verilen evrakların hangi durumda olduğunu ne yazık ki e-devlet kapısı gelene kadar bilmiyor, takip edemiyorduk. Vatandaşlar SGK evraklarını teslim ettikten sonra sadece karşıdan gelecek geri dönüşlere bağlı kalıyorlardı fakat artık bu dönem bitti!

E-Devlet kapısı üzerinden ssk evrak takibi yaparak artık evraklarınızın hangi aşamada olduğunu takip edebilecek ve tarafınıza ne kadar süreçte geri dönüş yapılabileceğini kendiniz kontrol edebilirsiniz.

SSK EVRAK TAKİBİ NEDİR?

Sgk müdürlüğüne bıraktığınız herhangi bir resmi evrağınızın hangi işlemde olduğunu ve hangi işlemi gördüğünü e-devlet kapısından rahatlıkla öğrenebilir ayrıca gerekli müdahaleleri yapabilirsiniz. Sistem üzerinde evrağınızın anlık hareketli takip edildiği gibi ilgili birimin de bilgileri yer almaktadır. Burada ki bilgileri de kullanarak ilgili birime rahatlıkla ulaşabilir, evrağınız ile ilgili görüşme sağlayabilirsiniz.

SSK EVRAK TAKİBİ NASIL YAPABİLİRİM ?

Ssk evrak takibi yapabilmeniz için öncelikli olarak e-devlet kapısına giriş yapabilecek bilgilerinizin olması gerekmektedir. E-devlete giriş için kimlik numaranız ve PTT şubelerinden temin edebileceğiniz şifre gereklidir.

Bunlar elinizde mevcutsa ilgili sorgulama ekranına giderek kimlik numaranız ile birlikte sorgulama işlemi yapabilir, evraklarınızı kontrol edebilirsiniz.

SSK EVRAK TAKİBİ NELERİ KAPSIYOR ?

Ssk evrak takibinde 3 tip evrak ve takip sistemi bulunmaktadır. Bunların 2 tanesi standart evrak takibi olmakla birlikte 3. takip sistemi emeklilik ile ilgiler ile alakalıdır.

E-DEVLET ŞİFREM YOK NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM ?

Bu durumda yapılacak şey oldukça basittir. Öncelikli olarak yakınınızda ki en yakın PTT şubesine giderek E-devlet için şifre talep etmeniz gerekmektedir. Bu işlem için 1 TL işlem ücreti tahsil edilmektedir.

NOT: E-devlet şifrenizin kaybolması durumun da yenileme ücreti 10 TL’dir. Bundan dolayı şifrenizi unutmayacağınız birşey yaparak değiştirmeniz gerekmektedir.

SSK EVRAK TAKİBİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.