SGK Sorgulama

Şifresiz Ssk Sorgulama – Tc Ssk Sorgulama

SSK emekliliklerini online olarak öğrenmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de şifresiz SSK sorgulama. 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren şifresiz olarak yapılabilen SSK sorgulama, daha önce e-devlet sisteminde yer alıyordu.

SSK emekliliklerini online olarak öğrenmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de şifresiz SSK sorgulama. 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren şifresiz olarak yapılabilen SSK sorgulama, daha önce e-devlet sisteminde yer alıyordu. Artık kamuda çalışan her memur, emekliliklerini şifresiz olarak sorgulayabilecekler. Size özel kimlik bilgilerinizi doldurarak SSK hizmet döküm sayfasından öğrenebileceğiniz emeklilik bilgileriniz ile, devlet dairelerinde dolaşmanıza gerek kalmadan SSK sorgulayabilirsiniz.

Öncelikle şifresiz SSK sorgulamanın nasıl yapılabileceğinden bahsedelim. T.C kimlik numaranızın yanı sıra, şifresiz SSK sorgulayabilmeniz için, nüfusa kayıtlı olduğunuz il/ilçe, cilt no, doğum tarihi gibi size özel ve kişisel bilgileri de girmeniz gerekiyor.

Bu, size özel SSK bilgilerine bir başkasının ulaşamaması için gerekli. Nüfus kağıdınızdaki bu bilgileri doldurduktan sonra, şifresiz ssk sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra, ekrandaki sorgula butonuna basın.

Daha sonra karşınıza bir sayfa çıkacak. Bu sayfada Hizmet Dökümü 4A linkini tıklayarak, SSK hizmet dökümünüzü görebilirsiniz. SSK hizmet dökümünüze, ayrıca e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Şifresiz ssk sorgulama sayfasından, emeklilik yaşı hesaplamalarınızı, emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını ya da emekli maaşınızın ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, SSK Emeklilik kaydı sorgulamalarınız için de aynı sayfayı kullanabilirsiniz.

Şifresiz ssk sorgulama sayfasında, 01.01.2000 tarihinden sonra işe girenlerin tahmini maaşlarını hesaplamaları için bir uygulama da yer alıyor. Ssk evrak takibini de, ad soyad, sicil numarası ya da tahsis numarasına göre yapabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.