SGK Sorgulama

Sgk Rapor Girişi Alma ve Sorgulama

Sgk Rapor Girişi Alma ve Sorgulama , işyeri ya da muhasebe tarafından vizite giriş sistemine sağlık raporunun internetten girilme işlemidir. SGK rapor girişi çalışanlar ile alakası olmayan ve işyeri sahibi ile sağlık kuruluşlarını ilgilendiren bir detaydır. Her iki kuruluşta kendilerine tanına 10 süre boyunca bu raporları sisteme işlemek zorunda ve bildirim yapmak zorundalar. Elbette bunun için kalkıp gitmeye ve bizzat başvuru yapmaya gerek kalmıyor.

İşverenler kendilerine ait olan ara yüzlerden, yine kendilerine ait olan şifreleri girerek personel işe giriş bölümüne giriyorlar. O kısımda gerekli olan alan açılıyor ve kişinin rapor bilgileri sisteme giriliyor. Burada kaç gün olduğu ve neden olduğu gibi bilgiler eklendikten sonra sistemsel olarak kayıt ediliyor ve bu sistemler SGk kurumuna ulaşmış oluyor.

SGk kurumu da her iki gelen talebi karşılaştırıp sonrasında kişiye ödenek çıkartılması için çalışmalar yapılıyor. Genelde bir ay içinde çalışmayan sürelerin parası kişinin adına yatırılıyor ve süreç tamamlanmış oluyor. SGK rapor girişi yapılmadığında ise kişi bu parayı almaya hak kazanamıyor ve işveren ile sağlık kuruluşları belli bir oranda ceza yiyorlar. Dolayısı ile de her zaman sorumluklarında olan bu işlem genellikle aynı gün giriş yapılarak tamamlanır ve kuruma iletilir.

SGK rapor girişi hakkında personelin burada herhangi bir yaptırımı ya da sorumluluğu yoktur. Bu görevler belirtilmiş ve dağıtılmıştır. Olası bir durumda sadece kişi parasını almakta biraz daha zaman kaybına uğrayabilir. Aynı zamanda SGK rapor girişi yaptıktan sonra kişi aldığı günlük paranın sadece 3 de 2 sini alabilir.

SGK Rapor Girişi Nasıl Yapılır?

  • Sgk Rapor Girişi Sorgulama

Sgk vizite rapor işgörmezlik raporu giriş formunu doldurarak sosyal güvenlik kurumuna sağlık raporunu bildirebilirsiniz. Sgk rapor girişini yapmak için aşağıdaki alanlara gerekli kullanıcı bilgisi, işyeri kodu ve işyeri şifresini girmeniz gerekmektedir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.