SGK Haberleri

SGK Nedir SGK Girişi Nereden Yapılır 2019

SGK Nedir SGK Girişi Nereden Yapılır 2019, Toplumda yaşayanların, bağımsız ya da bir işletme çatısı altında çalışanların bunun yanı sıra hiçbir sosyal güvencesi olmayan bireylerin sosyal haklarının korunduğu, aynı zamanda toplum genelinin sağlık hizmeti almasına yönelik başlatılan genel sağlık sigortası uygulaması ile toplumun her ferdinin sosyal güvenliğini emniyet altına alan resmi kurumdur.

Toplumda yaşayanların doğumundan ölümüne kadar ve ölüm sonrasında hak sahiplerine sağlık sigorta ve sosyal yardım alanlarında gerçekçi mali açıdan sürdürülebilir, kaliteli, adil, kolay erişilebilir ve insan odaklı hizmet veren resmi bir kurum olan SGK, günün şartlarına göre yenilenerek uygulamalar ile güncelliğini muhafaza etmekte ve topluma gerçekçi ve sürdürülebilir uygulamalar ile hizmet sunmaktadır.

SGK kısa vadeli ve uzun vadeli olmak üzere iki yönlü sigortacılık ilkelerine dayalı hizmet sunmaktadır. İş kazası, mesleki hastalık, hastalık ve analık gibi kavramlarını içine alan kısa vadeli sigorta kolları ve malullük, ölüm ve ölüm sonrası hak sahiplerine sunulan imkânları içeren uzun vadeli sigorta kolları ile kurum çatısı altındaki gerçek ve tüzel kişilerin sosyal haklarının yerine getirmek ile mükelleftir.

SGK aynı zamanda genel sağlık sigortası GSS uygulaması ile halkın özellikle gelir düzeyi düşük olan kesimine sağlı hizmeti sunmak ile mükelleftir. Primli ya da primsiz herkesiz sosyal sağlık hakkından yararlanmasına yönelik bu uygulama ile SGK toplumun en önemli sosyal güvenlik kurumu haline gelmiştir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.