SGK Blog

SGK Maaş Farkı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SGK Maaş Farkı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Son günlerde Sgk maaş farklarıyla ilgili sorularla karşılamaktayız. Bu konuyu sizler ele aldık ve SGK Maaş Farkı Sorgulaması Nasıl Yapılır, SGK Maaş Farkı Sorgulama Nasıl Yapılır ve Sgk Maaş Farkını Öğrenme konularını sizler için inceledik. Yorumlarınızı konu altından yapabilirsiniz.

            Sosyal Güvenlik Kurumu maaş farkları olarak bildiğimiz konu son günlerde gündemi gerektiği kadar meşgul etmiştir. Birçok kimsenin kafasında soru işareti olarak bilinen sosyal güvenlik kurumu maaş farkları aslında intibak yasası olarak da bildiğimiz konudur.

            Bu son dönem de yapılan SGK maaş farkları(İntibak kanunu) 2000 yılından önce emekli olan vatandaşlarımızın maaşının yeniden hesaplanmasıdır. SGK nın belirlediği rakama göre yaklaşık olarak 2.7 milyon kişinin maaş farkları yeniden hesaplanacak ve maaşlarını eksik alan kişiler bu yasa ile ile birlik tekrardan bir düzenleme sonucun da iyileştirmeye kavuşacaktır. 2.7 milyon insanımızın yüzün güldürecek bu yasanın sonucunda ne kadar zam alacağız, maaşımızı ne kadar olduğu gibi sorulara çokça muhattap olmaktayız.

            Bu ve benzeri sorularınızın yanıtları yine SGK Bakanlığının internet sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Arama ekranından www.sgk.gov.tr adresi yazıldıktan sonra sayfa içerisine girilerek TC kimlik numarası ve sicil numarası ile sorgulamasını yaparak intibak 2013 Ocak döneminize ait olan maaş tutarlarınız ile birlikte ek ödemelerinizi de öğrenebilirsiniz.

            Bu yasa ile birlikte emeklilerin maaş farkları arasında en fazla fark 320 TL olarak belirlendi. En alt fark limiti ise 20 TL olarak belirlendi. Alınacak olan miktarlar. 20-50 TL arası, 50-100 TL arası, 100-150 TL arası, 150-250 TL arası, 200-250 TL arası, 250-320 TL arası değişen miktarlar da fark ödenecektir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.