SGK Blog

SGK Dökümü Alma İşlemi E – Devlet Üzerinden

SGK Dökümü Alma İşlemi E – Devlet Üzerinden

SGK Dökümü Alma İşlemi E – Devlet Üzerinden, Teknolojinin bizlere sunduğu sayısız nimetlerden biri de internettir. İnternet çok büyük bir araçtır. Çünkü internet sayesinden oturduğumuz yerden her türlü bilgiye tek tıkla erişebilmekteyiz. Sosyal işlemlerimiz için de bizlere oldukça fayda sağlayan internet sayesinde hiçbir kuruma gitmemize gerek kalmadan online olarak tüm işlemlerimizi yapabilmekteyiz. Bu yazımız da sizlere emeklilik hizmet dökümü işleminin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Hizmet dökümü alma işleminiz sayesinde sigortanızın başlangıç tarihini ve prim ödemelerinizin dökümlerini hızlıca görüntüleyebilirsiniz.

Yazımız üzerinden SSK, BAĞ – KUR ve Emekli Sandığı kurumlarından dilediğiniz için işlem yapabilirsiniz. Bu sorgulama sayesinde öğrenebileceğiniz hizmete başlama tarihiniz sizlere emeklilik işlemlerinde sorulacak bir bilgidir. Bu işlem E – SGM resmi sayfasından şifresiz olarak yapılmaktaydı. Ancak E – Devlet sistemi kullanıma girdiğinden beri daha güvenli bir sistem olduğu için şifresiz işlemlere son verilerek, tüm işlemler E – Devlet çatısı altında toplanıp şifreli işlem yapma zorunluluğu getirilmiştir. E – Devlet sistemine giriş yapmak için ihtiyacınız olacak olan E – Devlet şifrenizi nereden alacağınızı da yazımız içerisinde sizlerle paylaşacağız.

E – Devlet şifresi PTT kurumu şubelerinden vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Şifrenizi temin etmek için dilediğiniz bir PTT şubesine gidiniz. Ardından kimliğiniz ile başvurunuzu gerçekleştiriniz. 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra şifrenizi PTT yetkilerinden teslim alabilirsiniz. Aldığınız şifreyi sisteme ilk kez girişinizi gerçekleştirdikten sonra güncellemenizi tavsiye ederiz. Hem unutmamanız açısından hemde değiştirilmeyen şifreler kısa bir süre sonra kullanılmaz duruma gelebilmektedir. Şifrenizi önceden alıp unuttuysanız ise 4 TL ücret ödeyerek PTT şubelerinden şifrelerini yenileyebilirler.

Emeklilik Hizmet Dökümü Alma İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

  • Emeklilik hizmet dökümü alma işleminize başlamak için yazımızın sonundaki SSK, BAĞ – KUR ve Emekli Sandığı kurumu linklerinden hangisi için işlem yapmak istiyorsanız onunkine tıklayınız.
  • Ardından yönlendirilmiş olduğunuz E – Devlet kapısından “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonunu kullanarak devam ediniz.

  • Sonra karşınıza doğrulama ekranı çıkacaktır. Doğrula ekranında bilgilerinizi doldurmanız için verilen boşluğa T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi giriniz.
  • Son olarak bilgilerinizi tekrar gözden geçirdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” sekmesine tıklayarak emeklilik hizmet dökümü alma işleminizi yapabilirsiniz.

SSK (4A) Emeklilik Hizmet Dökümü Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ – KUR (4B) Emeklilik Hizmet Dökümü Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı (4C) Emeklilik Hizmet Dökümü Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.