SGK Blog

Sgk Borcu Yoktur Dilekçesi

Sgk Borcu Yoktur Dilekçesi

Sgk borcu yoktur belgesi, sgk borcu yoktur yazısı ve sgk borcu yoktur sorgulaması için sizlere hazırladığımız yazı dizisidir.

Teknolojik gelişmelerin hayatımıza girmesinden sonra gerçek manada hem zaman kazanma hem de insanların yorulmadan ve sıra beklemeden birçok şeyi gerçekleştirebildiğini her geçen gün görmekteyiz.

Özellikle e-devlet uygulamasının devlet eliyle yaygınlaştırılmasından dolayı birçok hizmete ulaşabilmenin yanında bizim sağladığı kolaylıkları inkâr edemeyiz. Genel olarak devletin vatandaşıyla irtibat kurmasıyla başlayan bu uygulama artık tüm bakanlıkların kullanmış olduğu sistemlerin de alt yapısını oluşturmaktadır.

Özellikle Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde yapılan birçok yenilikle birlikte çalışan veya çalışmayan herkesin kolaylıkla öğrenebileceği uygulamaları kendi internet sitesinde vatandaşların hizmetine sunmaya başlamıştır. Yine son zamanlar da kendi bakanlık sitesinden uygulamaya başladığı SGK borcu yoktur uygulamasıyla sizin ve yakınlarınızın SGK’na olabilecek tüm borçlarınızı göstermektedir.

SGK borcu yoktur belgesini alabilmek için önceleri vergi dairelerinde gereksiz bir süre evrakın doldurulmasından ve en sonunda saatlerce sıra beklemenin ardından öğrenebiliyor ve belgeyi alabiliyorduk. Ama artık ne sıra bekleme ne de gereksiz bir sürü evrak doldurma, bunların hiçbirine ne gerek var ne de fazla vakit harcamanıza gerek olacaktır.

İsterseniz bağlı bulunduğunuz İl Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek nüfus cüzdanınız veyahut T.C. kimlik numaranızla alacağınız sıra fişinden sonra çok kısa sürede öğrenebilir dilerseniz fiziki olarak evrakı kendiniz alabilirsiniz. Bunları yapmakta bana çok geliyor. Ben daha kısa yolunu tercih edeyim derseniz. SGK’nun internet sitesinden SGK borcu yoktur uygulamasıyla borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.