GENEL

Sermayesiz Yapılabilecek İşler 2019

Sermayesiz Yapılabilecek İşler 2019

Sermayesiz Yapılabilecek İşler 2019

Günümüzde para kazanmak herkesin tek gayesi olmasının yanı sıra kimisi tek bir işte çalışmakla birlikte kimisi daha fazla nasıl para kazanabilirim sorusuna cevap aramaktadır. Günümüzde pek çok iş modeli olmasının yanı sıra bugün ki konumuz da sermayesiz yapılacak işleri sıralayacak ve bunların ne olduğunu, nasıl bir yol izlediğini inceleyeceğiz.

Sermayesiz yapılacak işleri ;

  • Dropshopping yaparak para kazan
  • Satış Ortaklığı yaparak para kazan
  • Anket Doldurarak Para Kazan
  • Cam temizliği yaparak para kazan

Sırası ile yukarıda ki maddeleri tek tek inceleyerek makalemize devam edebiliriz;

Dropshopping yaparak para kazan

Avrupada oldukça yaygın olmasının yanı sıra artık ülkemizde de pek çok kişinin ilgisini çeken bir iş modeli olarak faaliyetlerini sürdüren ve günden güne gelişen dropshopping sermayesiz yapılacak işlerin arasında ilk sırada yer almaktadır. Sıfır sermaye ile tamamen sizlerin hayal gücü ve ticari zekası ile birlikte yüksek satışların yanı sıra hatrı sayılır kazançlara ulaşabileceğiniz bir iş modelidir. Sitemiz de dropshopping ile alakalı detaylı incelemeleri okuyabilir, detayları öğrenebilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazan

Dropshopping gibi olsa da bunun için herhangi bir yere ve zamana bağlı kalmadan istediğiniz her türlü imkanı kullanarak yapabileceğiniz bir iş modelidir. Örnek olarak ; komşunuzun örmüş olduğu patikleri farklı bir komşunuza satabilir, satıştan komisyon kazanabilirsiniz. Veya arkadaşınız yeni evine taşınacak ve kitaplarını kolileyip ardiyeye bırakacak ! Burada devreye siz girerek, en basit bir şekilde instagramda kendi kitlenize ve arkadaş çevrenize uygun fiyatlardan satışa sunarak gelir elde edebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazan

Bu durum kimilerine göre komik gelse de sermayesiz yapılacak işlerden birisi de anket doldurarak para kazanmaktır. Kimi okurumuz “ anket doldurarak para kazanan gördünüz mü ? “ sorusunu sorabilir. Türkiyede anket tutarları ne kadar ufak miktarlarda olsa da kazanabilen pek çok örnek mevcuttur. Anket doldurma mantığı avrupa da oldukça popüler ve kullanıcılar doğru sonuçlara ulaştırdığı için kazanç tutarları da ona oranla artmaktadır. Ülkemiz de ne yazık ki anket doldurmak kısa sürede basit, gerçeği yansıtmayan cevaplar vererek para kazanmak olarak algılandığından dolayı anket yaptıran firmalar da anketçilere oldukça düşük miktarlarda ödeme yapmaktadırlar.

Cam Temizliği Yaparak Para Kazan

Buda ne! diyebilirsiniz 🙂 Sakin olun ve bu kârlı iş nedir diye okumaya devam edin..

Ülkemiz de pek işletme bulunmaktadır. Özellikle işlek caddelerde ki bütün işyerleri şahıslara aittir ve personeller çalıştırmaktadır. Kurumsallıktan uzak olan işletmeler kendi personelleri ile işlerini bir şekilde hallediyor olsa bile, genel olarak Turkcell, Turk Telekom veya Vodafone tarzında kurumsal firmalar ve diğer sektörlerde ki firmalar camlarını temizlemek için serbest cam temizleyicilerini kısa süreli çalıştırarak temizleme ücreti öderler. Pazar araştırması yaptığım zaman bu iş başı 10 TL gibi bir ücret alınıyordu.

Günlük 10 işletmenin camını temizlemeniz demek 100 TL kazanç sağlamanıza yarar. Bu iş için gerekli olan malzemeler ;

  • Çekpas
  • 1 adet kova
  • Sıvı savun
  • Bez
  • Su

Bu malzemeler ile çok rahat bir şekilde kazanç sağlayabilir, gelir elde edebilirsiniz.

Sizler de aklınızdaki iş fikirlerini bizlere yorumlar bölümünden iletmeyi unutmayın 🙂

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.