SGK Haberleri

Primini Ödemeyenler Sağlık Hizmeti Alamayacak mı

Primini Ödemeyenler Sağlık Hizmeti Alamayacak mı

Primini Ödemeyenler Sağlık Hizmeti Alamayacak mı, Günümüz şartları altında çalışma hayatının sunmuş olduğu sağlık problemleri oldukça fazla görülmektedir. Çalışma prensipleri dışında yorgunluklar, çalışma zamanları ve alanları, bir de üzerine şehrin kalabalıklığının vermiş olduğu aktif ve hızlı yaşam ile birleşince insan sağlığının bozulması kaçınılmaz hale gelir. Dolayısı ile birlikte her insanın bir sosyal sigortaya ihtiyaç duyması genel sağlık problemlerinizi doğrudan ve güvenilir bir şekilde faydalanabilmesi için yaptırılmalıdır. Primini ödemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacaklar mı? yani diye düşünenler için hazırlamış olduğumuz yazımızda cevabını bulmanız mümkündür.

Sigorta pirim ödemesi gerekenlerin sağlık hizmetinden yararlanmak adına başvuru yaptığı tarih itibari ile 60 günden daha az pirim borcu bulunan vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmamak gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bunun ile birlikte 18 yaşını henüz doldurmamış vatandaşların tıbben başkası tarafından bakıma muhtaç olma gibi bir söz konusu halinde acil haller veya iş kazası ile meslek üzerine edindiği hastalığı olanlardan pirim borcuna ve prim ödeme gün sayısına bakılmadan tedavileri devlet tarafından sağlanmaktadır. Primini ödemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacaklar mı?sorusunun cevabına ek olarak, bildirimi zorunlu bulaşıcı hastalıklar afet ve savaş durumunda. Bu durum söz konusudur.

Primini ödemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacaklar mı? Sorusuna cevap verdiğimiz bilgiler doğrultusunda her Türk vatandaşın sağlık sigortasından yararlanmaları sağlık kontrollerinizi kontrol altına alarak yaşam sürecinizi daha kaliteli hale getirmenizi sağlamaktadır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.