SGK Sorgulama

MEB Sınav Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır

MEB Sınav yeri sorgulama nasıl yapılır işlemiyle meb tarafından yapılan sbs, spk, ehliyet, ilköğretim ve diğer tüm sınavların, sınav yerlerini öğrenmeniz yada sorgulama yapmanız mümkün.

MEB SINAV YERİ SORGULAMA 

MEB yada açılımıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’deki birçok sınavı düzenlemekle görevlidir. Ehliyet, açık lise, SBS, Mesleki Teknik Açık öğretim Okulu Bilgisayar İşletmenliği ve Emlak Danışmanlığı sınavları gibi birçok sınav her sene Milli Eğitim Bakanlığınca yapılmaktadır. Yoğun bir tempoyla bu sınavlara çalışan adaylar MEB Sınav Yeri Sorgulama ile sınav yerlerini rahatlıkla öğrenebilirler.

Birçok sınavın düzenleyicisi olan MEB, düzenlediği tüm sınavlar hakkında gerekli bilgilendirmeleri internet sitesi olan http://www.meb.gov.tr üzerinden yapmaktadır. MEB internet sitesi aracılığıyla sınav hakkındaki tüm haberleri öğrenebilirsiniz. MEB, düzenlemiş olduğu sınavların sınav yerlerini açıklama tarihini de buradan açıklamaktadır. Resmi sitesi aracılığıyla sizde bu bilgiyi takip edebilirsiniz.

MEB sınav yeri sorgulama yapmak için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere, tüm girecek oldukları ve girmiş oldukları sınavlarla ilgili sorgulamalara e-devlet üzerinden erişim olanağı sağlar. Bu hizmetten yararlanabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması yeterlidir. E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile E devlet sistemine giriş yaparak Milli Eğitim Bakanlığı bölümünden sınav yeri sorgulamaya tıklayabilir, sorgulama ekranına T.C. kimlik numaranız ile sınavın başlangıç ve bitiş tarihlerini yazarak da sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkten direk MEB sınav yeri sorgulamaya ulaşabilirsiniz.

 

MEB SINAV YERİ SORGULAMAhttps://www.turkiye.gov.tr/meb-sinav-yeri-sorgulama

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.