SGK Sorgulama

Meb Sınav Sonuç Sorgulama

Meb Sınav Sonuç Sorgulama ile direksiyon sınavı sonuçlarına, ilköğretimde yapılan sbs sınavı sonuçlarına ve tüm Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan tüm sınavların sonuçlarına bakabilirsiniz.

 MEB SINAV SONUÇ SORGULAMA 

Her yıl birçok merkezi sınavı yapmakla görevli olan MEB, yaptığı tüm sınav sonuç tarihlerini kendi web sitesi üzerinden yayımlanmaktadır. MEB yani açılımıyla Milli Eğitim Bakanlığı, daha önceleri sınav sonuç sorgulama ekranını kendi web sitesi üzerinde bulunduruyordu. Ancak birçok resmi devlet internet sayfasının yaptığı gibi Milli Eğitim Bakanlığı da hizmetlerini E-Devlet üzerine taşıdı. MEB sınav sonuç sorgulama ekranına bu sayede tüm devlet hizmetlerinin tek çatı altında toplandığı E-devlet sayesinde ulaşabilirsiniz.

MEB, daha önceleri kendi internet sitesi üzerinde paylaştığı sınav sonuç sorgulama ekranını artık e-devlet sistemi üzerinden veriyor. SBS, Ehliyet sınavı ve Açık öğretim sınavı gibi birçok sınavın sağlayıcısı olan Milli Eğitim Bakanlığı, sınav sonuçlarını bekleyen binlerce öğrencinin sınav sonuç sorgulamayı yapabilmeleri için E-devlet sistemi altyapısını kullanıyor. Böylece sınav sonuçlarını büyük bir heyecanla bekleyen sınava giren adayların hiçbir engelle karşılaşmadan rahatlıkla sınav sonuç sorgulama ekranına ulaşmalarını sağlıyor.

MEB sınav sonuç sorgulama ekranına e-devlet sistemi üzerinden E-devlet şifrenizle ulaşabilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT den şifrenizi edinebilirsiniz. E-devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı kategorisinden MEB Sınav Sonuç Sorgulamaya tıklayarak sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki linke tıklayarak sitemiz aracılılığıyla direkt MEB sınav sonuç sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

 

MEB SINAV SONUÇ SORGULAMAhttps://www.turkiye.gov.tr/meb-sinav-sonuc-sorgulama

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.