SGK Sorgulama

Mahkeme Davası Dosya Sorgulama İşlemi

Mahkeme Davası Dosya Sorgulama İşlemi, Dava dosya sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. İster davalı ister davacı olun hakkınız da ne varsa öğrene bilmeniz için Adalet Bakanlığının başlatmış olduğu UYAP (ulusal yargı ağı projesi) sistemi sayesin de online olarak internet den takip edebilirsiniz.

Bu uygulamada hangi bilgilere ulaşabilirsiniz bundan bahsedeceğim bu uygulama sayesin de taraf , avukat ve tanık bilgilerine duruşmanın hangi gün yapılacağına ve kaçırdığınız bir duruşma için nasıl sonuçlandığına bakabilirsiniz.

Peki bu uygulama ya nasıl ulaşacağız aşağıda verdiğim linke tıklayarak açılan sistem de kimlik doğrulaması ile giriş’e tıklayın ardından e-devlet şifresi ile giriş diyorsunuz. Eğer e-devlet şifreniz yoksa “E-DEVLET NEDİR ? NASIL GİRİŞ YAPILIR.” konuma bakabilirsiniz. Tc kimlik numaranız ve şifrenizi girdikten sonra otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

Eğer şifre ile uğraşamam diyorsanız “uyap.gov.tr” adresinden mahkeme bilgilerinizi girerek şifresiz bir şekil de buna da ulaşabilirsiniz. Resmin altında her iki seçenek için de linkler bulunmaktadır.

Şifresiz Dava Dosya Sorgulama için TIKLAYINIZ

E-Devlet Üzerinden Sorgulamak için TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.