SGK Blog

Kredi Kartı İle Sgk Prim Ödeme

Kredi Kartı İle Sgk Prim Ödeme

Kredi kartınızı kullanarak taksitle sgk pirim ödeme işlemini kolaylık ile yapmanızı sağlayan bir yazı dizisidir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte elektronik ortamları ve bilgisayar teknolojisinin kullanılması ile birçok uygulamayı yapmak artık çok kolay. Özellikle elektronik sistemlerin kartlar ve gerekli parçalar üzerinde birleşmesiyle meydana gelen kolaylıkla günümüz de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Örneğin; önceleri bankamatiklerin çok fazla kullanılmasıyla bankalar da sıra beklemenin azalması ve vatandaşların hizmet almaları kolaylaşırken, son zamanlar da en fazla kullanılan internet bankacılığı aracığıyla artık yerinizden kalkmadan dünyanın öbür ucuna para gönderebildiğiniz gibi çok kolay bir şekilde para çekebilme işlemini yapabiliyorsunuz.

Bu teknolojinin kullanılmasını en fazla olanak sağlayan ürün ise kredi kartlarıdır. Yeryüzünde çok az insanın kullanmadığı bu ürünler bizim hayatımızı kolaylaştırdığı gibi banka da veya yol da harcayacağımız zamanı kendimize kalmasına yardımcı oluyor.

Kredi kartlarının kullanılmasının yaygınlaşmasıyla birlikte özellikle ödeme kolaylığı sağladığı alanlar noktasın da birçok borcumuzu ödeyebildiğimiz gibi birçok alışverişimizi de taksitli ve peşin olarak yapabiliyoruz.

Son zamanlar da devlete olan borçlarımızı da ödememizi sağlayan sistemler kuran bakanlık bünyeleri, bizim devlete olan borcumuzu kredi kartları vasıtasıyla kolay bir şekilde ödeyebilmemizi sağlıyor. Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde bulunan SGK prim borçlarını da kolaylıkla bakanlığın kendi sitesinden veyahut SGK’nın kendi sitesinden ödeyebiliyorsunuz.

Borç ödeme linkine tıklanmasıyla Ziraat Bankası sitesine yönlendirilen ekran vasıtasıyla SGK prim ödemesinin kolaylığını sunmasının yanında tüm kredi kartlarını kullanma imkanı da sunmaktadır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.