E Devlet Haberleri

İŞKUR İş Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İŞKUR İş Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İŞKUR İş Başvuru Sonucu Sorgulama yapabilmeniz için öncelikle bir işkur’a iş başvurunuzun olması gerekmektedir. Daha sonrasında e-devlet şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra işkur başvuru sorgulamanızı yapabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

Türkiye de her geçen gün işsiz ordusuna bir yeni insan eklenmekte ve bu işsiz ordusunun tek temennisi ve isteği, asgari ücret pahasına çalışmaktır. Bu ise öyle sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Çünkü bunun için, çeşitli yeterliliklerde olmak zorunludur. Bu yeterliliklere sahip kişiler, uygun bölümlerde kendilerine iş bulabilirler.

Diğer grup ise; son zamanlarda daha çok önemini pekiştiren ve varlığını iyice hissettiren bir kurum olan İŞ-KUR üzerinden bireysel başvuru yaparlar. İş-Kur üzerinden bireysel başvuru yapabilmek için, kurumun resmi sitesi olan iskur.gov.tr adresinde ki veya en yakın bir İş-Kur şubesindeki, istenen evraklar ile başvuru yapılması gereklidir.

Bu istenen evrakları temin ettikten sonra, artık, sıra İş-Kur un sizi sıraya koyması ve sizi değerlendirmesi işlemine geçmiştir. İstenen bölümde açık olması durumunda, istenen yeterliliği de karşılıyorsanız bu şanslı talihliler arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

İş-Kur’a bireysel iş başvurusu yapan kişiler, artık başvuru sonuçlarını turkiye.gov.tr sitesinden öğrenmeleri mümkün. Bunun için e-devlet şifresini temin ettikten sonra; www.turkiye.gov.tr resmi sitesine tıklayıp, ana sayfa da gözüken kısımlardan; İş Kur Genel Müdürlüğü kısmına tıklayınız. Burada iş başvurusu sorgulama kısmına tıklayıp ekranda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra sorgula kısmına tıklayınız. Bundan sonrası sizin şansınıza kalmıştır biraz da. Sonuca göre artık sizde bir iş sahibi olabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.