SGK Sorgulama

İmei Sorgulama ve Kayıt Nasıl Yapılır

E devlet tarafından gerçekleştirilen imei sorgulaması ve kayıt işlemleridir. Mobil cihaz kayıt sistemi ile sorgulama yaparak telefon numaranız kaydınız e devlet uygulaması ile gerçekleştirebilirsiniz. Aslında bu uygulama sorgulaması sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinleşmiş kayıt anlamına gelmemektedir. Eğer telefonunuzun kayıtlı değilse www.turkiye.gov.tr üzerinden e devlet sistemine girerek kayıt edebilirsiniz. İsterseniz size bir kaç adımla halk söylemiyle kaçak telefonu kayıt etmeyi anlatacağız.

Öncelikle BTK olarak bilinen Bilişim teknolojileri ve iletişim kurumunun gerçekleştirdiği mobil cihaz kayıt sistemine açarak gerekli alanları doldurun. (resimde gösterilmiştir.) Yapmanız gereken sorgulama yapacağınız cihaz telefon ise imei numarasını öğrenmektir. (*#06) Daha sonra ilgili alanı 15 rakam gelecek şekilde yazınız. Daha sonra karakter sorgulaması yapın ve onayla butonuna basınız.

Daha telefonunuz yurt dışından kaçak olduğunuz öğrendiyseniz e devlet şifreniz ile turkiye.gov.tr sitesinden giriş yaparak imei sorgulaması ve kayıt işlemlerini gerçekleştirin. E Devlet sisteminin açıklamasıyla Yurt dışından kişisel kullanım amacı ile aldığınız cihazları kayıt edebileceksiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.