SGK Sorgulama

İBAN Numarası Sorgulama ve Öğrenme

İBAN Numarası Sorgulama ve Öğrenme, Arkadaşlar bu yazımız da sizlere bir hesabın “iban numarası öğrenme” konusundan bahsedeceğim. Bu işlem için yapmanız gereken İBAN numarasının hangi bankaya ait olduğu şube kodu ve hesap numarası yeterli olacaktır.

Avrupa Birliğinin geliştirmiş olduğu bu sistem sayesin de uluslar arası para transferini hatasız ve hızlı olması açısından İBAN adı verilen bir uygulama getirildi bu uygulamada avrupa birliğinde ki tüm ülkelere ait hesaplara İBAN numarası verildi ve İBAN numarasının kaç haneden oluşacağı söylendi. Türkiye Cumhuriyetinin İBAN numarası 26 hane olarak belirlenmiştir. IBAN numarası şuan ülkemizde çoğu bankalar arası para transferi (EFT) işleminde mecburi olarak kullanılmaktadır.

IBAN numarası her hesap numarası olan vatandaşa ait bir de İBAN numarası vardır. İBAN numarası hızlı ve güvenilir para transferi için hazırlanan bir uygulamadır. Özellikle de uluslar arası ticari dünyada yaşanan aksilikleri gecikmeleri önlemek için hazırlanmıştır.

İBAN Numarası Öğrenmek  için TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.