Genel Sağlık Sigortası

Gss Sanal Pos

GSS uygulamasının başlaması ile birlikte toplumun her kesimi sağlık hizmetinden yararlanmaya başladı. Öncesinde belli bir sosyal güvenlik çatısı altında olanların yararlanabildiği bu durum, artık gelir seviyesi düşük olanlar içinde olumlu sayılmaktadır.

GSS uygulamasında herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmayanlar ve bireysel sağlık sigortası uygulaması dışında olan herkes belli bir prim karşılığında sağlık hizmeti alabilmektedir. Ayrıca maddi durumu yetersiz olanların primleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Prim ödemeleri ise Ziraat Bankası şubelerinde yapılmaktadır.

Günümüzde bankacılık işlemlerinin ne kadar uzun zaman istediği ve herkesin zamanının ne denli değerli olduğu düşünülürse, internet aracılığı ile ödeme yapmanın konforu da fark edilecektir. İnternet aracılığı ile ödeme uygulaması GSS içinde geçerlidir.

İnternet üzerinden GSS primi ödemek için ilgili sayfaya ulaşılır ve giriş yapılır. Açılan pencerede TCKN/VKN/SSK sicil no kısmına, 11 haneli TC kimlik numarası yazılır ve sorgu kısmına GSS prim-13 yazılır. Altındaki resimde verilen kod, güvenlik kodu kısmına kodlanır, sorgulama tuşuna basılır ve ödenecek prim tutarı görüntülenir. GSS prim borcunun takip edildiği sayfada öde ibaresi tuşlanarak ödeme işlemine başlanır. Bir sonraki adımda açılan sayfaya kredi kartı bilgileri kodlanır ve sayfanın alt kısmında görülen öde tuşu tıklandığında GSS aylık primi ödenmiş olur. Böylece prim borcu ödemek için bankada zaman kaybedilmez ve günlük işler sekteye uğramaz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.