Genel Sağlık Sigortası

Gss Evrak Takibi

Genel sağlık sigortası (GSS) uygulaması yürürlüğe girmesi ile birlikte sağlık alanında kimlerin hizmet alabileceği, kimlerin GSS kapsamında sayılabileceği ve prim ödemek ile yükümlü olabileceği hakkında birçok kişi belirsizlik yaşamaktadır. Genel olarak belli bir sosyal güvencesi olmayan herkesi kapsayan bu uygulamada bazı istisnai durumlar haricinde herkes prim ödeme ile yükümlüdür.  Bağımsız çalışanlar, işsizler, ev hanımları, yoksullar ve son dönemde bağlı bulunduğu sosyal güvenlik kurumundan ayrılanları kapsayan uygulamada, kimlerin primlerinin devlet tarafından karşılanacağı kimlerin prim ödemek ile yükümlü olduğu ya da kimlerin birikmiş prim borcunun olduğu konusunda bilgi almak günümüz imkânları ile oldukça kolaylaştı.

GSS evrak takibi için SGK bürolarında zaman kaybetmek yerine internetten araştırma yapmak en sağlıklı yoldur. Bu yöntem ile kişisel bilgilerinize erişebilir ve durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. SGK bürolarında bir gününüz ayırmanız gere3kn bu işlemler için interneti tercih ettiğiniz zaman birkaç dakika içinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

GSS evrak takibi yapabilmek için internet arama motoruna GSS evrak takibi yazmanız ile birlikte bu yönde hizmet veren birçok sayfaya ulaşabilir, GSS uygulaması kapsamına dâhil olup olmadığınızı takip edebilir, adınıza GSS pirim borcu bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca ilgili evraklar dışında prim ödemelerinizi de internet üzerinden kredi kartı ile tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hem zaman kaybetmekten kurtulur hem de daha pratik bir uygulama ile GSS bilgilerinize erişebilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.