SGK Sorgulama

Fiili Hizmet Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır

Fiili çalışma süresi sorgulama ve fiili hizmet süresi öğrenme konusunda gereken detaylı açıklama ve bilgilendirme konuları yazısıdır.

Gerek hizmet dökümleri gerekse de diğer ihtiyaca binaen olan uygulamalar ile ilgili olarak son yıllar da mükemmel atılımlar gerçekleştiren Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bu bakanlık bünyesin de bulunan SGK, bilgisayar ve elektronik ortamlı alt yapıları kullanarak vatandaşların daha hızlı ve daha kolay hizmet almaları sağlamaya devam etmektedir.

Özellik prim gün sorgulama, emeklilik sorgulama ve hizmet dökümleri gibi başı çeken uygulamaları artık eviniz ortamın da zaman kaybetmeden, sıra beklemeden ve gereksiz bir süre evrak doldurmadan gerçekleştirebileceksiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu kendi sitesinde oluşturduğu ve e-devlet alt yapısını kullanarak, ister şifreli girişleri kullanmanızı isterseniz de T.C. kimlik numarasıyla öğrenebileceğiniz birçok uygulamayı size sunmaktadır.

Son yıllar da memurların daha fazla ilgilendiği fiili hizmet sorgulama platformu vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Peki, nasıl fiili hizmet süresi sorgulama yapabiliriz. SGK’nın internet sitesine girdikten sonra hizmet hesabı uygulamasına girmeniz gerekiyor.

Açılan ekranda sizin okumanız ve doldurmanızı istediği bazı uygulamalar olacaktır. Bunlardan ilki doğum tarihi ve cinsiyetinizi girmeniz gerekecektir. Daha sonra hangi memuriyet kadrosundaysanız ona tıklamanız gerekecektir(4C-4B-4A).

Başlangıç ve bitiş tarihlerinizi yazdığınız zaman sorgulama yapmanız ile birlikte sizin ekranınız değişecek ve fiili hizmet süreniz ile ilgili bilgiler ekranınıza yansıyacaktır. Çok az bilgisayar bilgisiyle ulaşabileceğiniz bu uygulama sizin daha iyi bir hizmet almanız için SGK bünyesinde sizlere sunulmaktadır ve sunulmaya devam edecektir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.