SGK Blog

Esgm Sgk Sorgulama Nasıl Yapılır

Esgm Sgk Sorgulama Nasıl Yapılır

Esgm ile ssk sorgulama ve esgm sayfası aracılığı ile sgk sorgulama nasıl yapılır sorusuna cevaben yayınladığımız yazı dizisidir.

Teknolojinin getirdiği yeniliklerle birlikte özel sektörün dışında da devlet bünyesin de bulunan birçok bakanlık bu yeniliklerden faydalanıyor ve bakanlık bünyesine almaya devam ediyor. İster bilgisayar, ister cep telefonu ve isterse de elektronik herhangi bir ortamdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bilgi almak istediğiniz ekranı seçmeniz(Bilgisayar, cep telefonu vb.).

Bu imkânları tamamı vatandaşın artık kapılar da memurları beklemesine gerek olmadığı gibi hiç vakit kaybetmeden çok hızlı bir şekilde istediği bilgiye ulaşmanızı hedefliyor. Bilgi almak istediğiniz bakanlık bünyesine göre değişen programları içeren bu veri tabanları size kolaylık sağladığı gibi devlet bütçesine de katkı sağlıyor.

Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde de bulunan birçok uygulamanın son dönemlerde daha da geliştirilerek sizlerin imkânına sunuluyor. Örneğin e-sgm sgk sorgulama uygulaması bunlara birer örnektir. E-sgm sgk sorgulama uygulaması sizin için sgk bünyesinde bulunan sigortalı prim günlerini öğrenebileceğiniz bir ekrandır.

E-sgm sorgulama ekranı sizin interaktif sosyal güvenlik sistemi sayesinde birçok uygulamayı şifresiz yapmanızı sağlıyor. E-sgm ekranı açıldığı zaman yapmanız gereken birkaç bir şey vardır, bunlardan bazıları uyruk kısmını doldurmanız. T.C. Kimlik No kısmı ise, nüfus cüzdanınızdaki T.C. Kimlik No yazan yerdeki 11 haleni rakamınızdır, bu rakamı girmelisiniz.

Daha sonra nüfus, cilt ve doğum tarihi girildikten sonra, güvenlik kodunun da girilmesi ile birlikte sorgula butonuna bastığınız zaman istemiş olduğunuz bilgilere kavuşabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.