SGK Sorgulama

Emeklilik Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır

Emeklilik Başvuru Sorgulama Sistemi, internet üzerinden emeklilik başvurusu yapanların faydalabileceği bir sistemdir. Emeklilik Başvuru Sorgulama, Emeklilik Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır gibi konulara sizler için değindik.

Emeklilik Başvuru Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kendi bünyesinde geliştirdiği ve internet üzerinden emeklilik başvurusu yapanların başvuru durumunu sorgulama yapabilmeleri için “Emeklilik Takip Sistemi” sisteme konuldu.
Bu sistemle beraber başvuru durumunun gidişatını veya sonucunu öğrenmek, hangi yazışmaların yapılmakta olduğunu ve başvuru durumunun hangi aşamada olduğunu herhangi sosyal güvenlik kurumuna gitmeden öğrenebileceksiniz.

Emeklilik Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?
Çıkan ekranda emeklilik başvurunuzu durumunu sorgulamak için yapmanız 2 işlem var. Bunlardan biri formda “Tc Kimlik No” doldurmak ve diğeride  “Cep Telefonu” kısmını doldurmaktır.

Başvuru esnasında yazdığınız cep telefonu numarası yazdığınız cep telefonu bölümüne yazınız.

Eğer ki başvuru esnasında cep telefonu numarası yazmadıysanız cep telefonu bölümünü “0(000) 000 00 00” olarak doldurunuz.

Emeklilik Başvuru Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız

Sürecin daha hızlı ilerlemesi amacıyla sisteme konulan internetten emeklilik başvuru sistemi, internet üzerinden yaptığınız emeklilik başvurunuzun durumunu yine internet üzerinden sorgulayabilecek, evrak eksikliğinde gerekli mercilerin size ulaşmasını beklemeden sürecin hızlanmasına katkıda bulunabilecek ve kısa sürede maaş bağlanmasına hak kazanabileceksiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.