SGK Sorgulama

Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır

Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır

Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır, Emeklilik uzun yıllar hizmet etmiş insanların iş hayatlarını sona erdirmelerinin ardından çalışmadan belirli bir miktar maaş almaya hak kazanmasıdır. Emekli olan insanlar çalışmadıkları halde geçimleri devam ettirebilmeleri için oldukça önemli bir güvencedir. Emekli olmak için gereken şartları yerine getirdikten sonra sonra insanlar prim ödemelerinin tümünü yapmış ve emeklilik yaşınıda doldurmuş ise emekli olabilirler. Emekli olan insanların ise en çok merak ettiği şey maaşlarıdır. İşte bu yazımız da sizlere emeklilik aylığı sorgulama işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Aylık sorgulama işleminizi SSK, BAĞ – KUR ve Emekli Sandığı kurumlarından dilediğiniz için yapabilirsiniz.

Teknolojinin hayatımızın her alanını kolaylaştırmasıyla birlikte eskiden kurumlara giderek yapılabilen sosyal işlemler artık sanal ortamdan tek tıkla yapılmaktadır. Vatandaşların uzun kuyruklar beklemek yerine ekran karşısından hızlıca işlemlerini yapabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu birçok uygulamayı internet üzerinden kullanıma sunmuştur. Şifreli ve şifresiz farklı yollardan yapılabilmekte olan bu işlem E – SGM’nin kapatılmasının ardından yalnızca E – Devlet üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. E – Devlet sistemi kullanılmaya başladığı günden beri tüm sorgulamaları kendi bünyesine alarak güvenilir bir hizmet vermek amacındadır. E – Devlet sistemi girişi için ihtiyacınız olan E – Devlet şifrenizi nereden almanız gerektiğini anlatalım. E – Devlet şifresi PTT kurumunun şubelerinden dağıtılmaktadır.

Hemen bir PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvurunuzu yapınız. Ardından 2 TL olan işlem ücretini ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Siz değerli okurlarımıza tavsiyemiz aldığınız şifreyi unutmamak için ilk defa giriş yaptıktan sonra kendinize göre belirleyiniz. Şifresini önceden alıp unutan okurlarımız ise 4 TL karşılığında yeni şifrelerini PTT’den alabilirler.

Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

  • E – Devlet sistemi kullanmak oldukça basittir ve 2 adımda işlemlerinizi yapabilirsiniz. İlk olarak yazımızın sonundaki SSK, BAĞ – KUR ve Emekli Sandığı bağlantı adreslerinden işlem yapmak istediğinizinkine tıklayınız. Tıkladıktan sonra yönlendirilmiş olduğunuz E – Devlet sayfasından “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak devam ediniz.

  • Karşınıza gelen doğrulama sayfasından başarılı bir şekilde geçişinizi sağlamak için T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi hatasız bir şekilde giriniz. Son kez bilgilerinizi kontrol ederek emekliik aylığı sorgulama işlemi için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz.

SSK Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ – KUR Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.