E Devlet Haberleri

Emekli Promosyon Son Durum 2019

Emekli Promosyon Son Durum 2019, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son yaptığı açıklamalar ile milyonlarca emekliyi hayal kırıklığına uğrattı. Müzezzinoğlu kameraların karşısında  emeklilerin bankaya yatan üç yıllık maaşlarını ve bu yatan emekli maaşlarının bankalara kazandırdığı rakamı hesapladı. Özetle ülkemizde bulunan 11 milyon emekli olduğunu söyledi ve üç yılda bankalardan emekli promosyonu dönüşü olarak toplamda 26 lira’lık bir rakam ortaya çıktığını söyledi. Yani emeklilerin yıllık alacağı banka promosyonu 9 lira. Toplamda ise üç yıllık alacakları rakam 26 lira.

Ülkemizde yaşayan ve sayısı milyonlara varan emeklinin büyük bir merakla beklediği emekliye verilecek olan banka promosyonlarında ki çalışmalarda sona yaklaşıldığı iddia edildi. Yapılan açıklamalara göre emekli banka promosyonları bayram sonrasında emeklilere ödenecek.

Türkiye Gazetesi’nde görevli  Sinem Erciyas’ın yaptığı  habere göre, sayıları yaklaşık olarak  11 milyonu bulan  emeklinin büyük bir merakla  beklediği promosyon çalışmasında sona yaklaşıldığı öğrenildi.

Bayramdan  sonra yapılan  hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte verilecek olan banka promosyon ödemeleri ile emeklilerin yüzü gülmüş olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlıkta ki  görevin başlamasının ardından yapacağı  çalışmların başında emeklilerin promosyonları ile ilgili konular olacak.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, daha önce haziran ayında verilmesi planlanan ancak çalışmaların henüz tam olarak  tamamlanamadığı promosyonlara ilişkin bayram sonrasında neticelendirilmesi için talimat verdi.

Böylelikle bankalarla uzun bir süreden beri  süren görüşmelerde sona gelinecek. Promosyonların tutarına yönelik çalışmalar yıllık 150 ile 300 lira arasında olması ve 3 yıllık toplu ödeme olarak gerçekleştirilmesi yönünde öngörülüyor.

Emekli Promosyon Son Durum 2019

Yapılan çalışmaları doğrultusu da emeklilere  verilecek olan promosyon tutarlarının belirlenmesinde emeklilerin aldıkları maaşları belirleyici faktör olacak. Maaşları 500 liranın altında olanlar, 500-1000, 1000-2000 ve 2000 liranın üzeri alanlar hangi kademeye giriyorsa, o oranda belirlenen promosyonu alacak.Yani az olan az banka promosyonu maaşı çok olan ise fazla banka promosyonu alacak.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.