SGK Haberleri

Emekli Maaşı Hesaplama Tablosu

Emekli Maaşı Hesaplama Tablosu

Emekli maaşı hesaplama tablosu ve emekli maaşı sorgulama sayfasını sizler için yayınlıyoruz.Bu sayfada emekli maaş bilgilerini, en düşük emekli maaşı ve en yüksek emekli maaşı hesaplaması yapabilirsiniz.

Emekli maaşınızı öğrenmek ve bilgi almak için saatlerce devlet dairelerinde beklemeye son. Gelişen teknoloji, sosyal güvenlik kurumlarının da teknolojik gelişmelerden yararlanmasını sağladı.. Geliştirilen e-devlet sistemi ile, emekliliğe dair merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

Ne kadar emekli maaşı alırım, ne zaman emekli olurum gibi soruların yanı sıra, askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve yurtdışı borçlanması sorgulama gibi sayfalara da, sadece e-devlet şifreniz yardımı ile ulaşabilirsiniz. Emekli maaşı hesaplama tablosuna ulaşabileceğiniz e-devlet şifresi ile, emeklilik döneminizde ayda kaç TL maaş alacağınızı ve varsa borçlanma tutarınızı öğrenebilirsiniz.

Emekli maaşı hesaplama tablosuna yine internette yer alan, doğum tarihi, emeklilik tarihi, cinsiyet, kamu statüsü ve malulen emeklilik gibi soruların cevabını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak ulaşabilirsiniz. Ancak bu sıralar, emekli maaşı hesaplamak isteyen vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla olduğundan, devletin sitesinde kimi zaman bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Peki emekli maaşı hesaplama tablosunda, alacağınız emekli maaşı nasıl hesaplanıyor? Emekli maaşı hesaplamalarında, sigorta başlangıç tarihi, ödenen primler gibi durumlar oldukça önemli. Bu tutar, aylık bağlanma oranı.ortalama aylık formülü ile hesaplanmaktadır.

Emekli aylıklarının hesaplanmasında üç farklı dönem bulunmaktadır. 1999 günü ve öncesi prim ödeyenler birinci dönem, 2000 ve 2008 arası prim ödeyenler ikinci dönem, 2008 ve sonrası prim ödeyenler ise 3. dönem olarak bilinmektedir. Emekli maaşı hesaplama bu üç döneme göre de farklılıklar göstermektedir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.