SGK Blog

E-Sgk İşlemleri Nelerdir

E-Sgk İşlemleri Nelerdir

E-Sgk İşlemleri sayfamızdan sgk ile alakalı bilinmesi gereken tüm bilgileri ve yapacağınız sorgulamaları içerir.

E-Sgk İşlemleri

“ Ne zaman emekli olabilirim”, “ne kadar emekli maaşı alırım” gibi sorular sizin de aklınıza takılıyorsa, internetten, çok kısa bir sürede sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Teknolojik gelişmelere ayak uyduran devletimiz tarafından yürürlüğe giren e-devlet uygulaması ile, Türkiye vatandaşı olan herkesin, SGK işlemlerine kolayca erişebilirliği sağlanıyor. Peki, bu e-sgk’nın katkıları nelerdir?

Öncelikle devlet dairesine gittiyseniz bilirsiniz, 5 dakika görüşme için sabahtan akşama kadar beklersiniz. Bu tür işlemler de bu yüzden vatandaşlara çile gibi gelir. Tüm bu sorunlara çözüm olarak geliştirilen e-sgk uygulaması, vatandaşların, kendilerine özel bir şifre ya da nüfus kağıdı bilgileri ile SSK ve Bağkur ile ilgili bilgilerine ulaşmalarını sağlıyor. E-devlet kapısı olarak da bilinen bu uygulama, son 2 yılda hayatımızda çok önemli bir yer tutmaya başladı.

Günlük yaşantınızda, devlet sistemi üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemlere ulaşabileceğiniz kolayca ulaşabileceğiniz e-sgk sayfasından, sgk işlemlerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İnternetin en büyük ihtiyaçlarımızdan biri haline geldiği herkes tarafından kabul edilen bir gerçek.

Peki, internet diğer temel ihtiyaçlarımızı neden karşılamasın? Devlet de böyle düşünmüş olacak ki, e-sgk işlemleri uygulamasını geliştirdi. Emekli maaşlarındaki kesintilerden, ssk sorgulamaya kadar sgk ile ilgili tüm işlemlere ulaşabileceğiniz e-sgk ile, artık evinizden çıkmadan rahatlıkla SGK bilgilerinize ulaşabileceksiniz. E-devlet şifresini almak ve e-sgk işlemlerine ulaşmak için, herhangi bir PTT şubesine giderek, 2 TL karşılığında e-devlet şifrenizi almanız yeterli.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.