E Devlet Haberleri SGK Hizmet Dökümü SSK Blog

E devlet Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Edevlet şifresiz veya e devlet şifresi ile ssk hizmet dökümü ve sgk hizmet dökümü sorgulama sayfasıdır.Edevlet sorgulamalar sayfamızdan edevlet ile alakalı tüm sorgulama işlemleri yapılmaktadır.

SSK bilgilerine ulaşmak için, saatlerce devlet dairelerinde sıra bekleme derdi sona erdi. Teknolojik gelişmeleri takip eden Türkiye Cumhuriyeti devleti, vatandaşlara kolaylık sağlamak ve SGK bilgilerine kolayca ulaşmalarını sağlamak için Edevlet sistemini geliştirdi.

SSK, Bağ-kur, Emekli Sandığı sorgulama ve hizmet dökümlerinize ulaşabileceğiniz bu sisteme ulaşabilmeniz için, herhangi bir PTT şubesinden, T.C kimlik numaranız ile birlikte e-devlet şifresi almanız gerekiyor.

E-devlet ile ssk sorgulama sırasında; ne kadar emekli maaşı alırım, ne zaman emekli olurum gibi bilgilerin yanı sıra; askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve yurtdışı borçlanması gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz.

E-devlet ile ssk sorgulamasını online olarak yapabilmeniz için, e-devlet şifrenizi aldıktan sonra, şifre bilgilerinizle birlikte, ssk hizmet döküm sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Ulaştığınız sayfada, SSK ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Size özel kimlik bilgilerinizi doğrulayarak da yapabileceğiniz ssk sorgulamasını, sadece e-devlet şifreniz yardımı ile de yapabilirsiniz. E-devlet şifrenizi girerek ulaştığınız sayfada, formda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurduğunuzda, Hizmet Dökümü 4A butonunu tıklamanız gerekiyor. Bu sayfada, SSK emekliliğiniz, ne zaman emekli olacağınız, ne kadar borçlandığınız ve ne kadar emekli maaşı alacağınız sorularını cevaplayabilirsiniz.

Evinizden çıkmadan, kısa sürede ulaşabileceğiniz SSK sorgulama sayfasına, sadece kimlik bilgilerinizi girerek de ulaşabilirsiniz. Edevlet ile SSK sorgulamak istiyorsanız, PTT şubelerinden 2 TL karşılığında e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.