E Devlet Haberleri

E-devlet Şifresi – Edevlet Şifresi Değiştirme

E-devlet Şifresi – Edevlet Şifresi Değiştirme

E devlet şifresi sıkıntısı her gecen gün büyümekte alınan şifreler değiştirilmek zorunda bırakılıyor ve girilen şifre unutulabiliyor.Şifrenizi nereden alacağınızı,nasıl değiştireceğinizi ve nelere dikkat edeceğinizi sizler için araştırdık.

E-devlet Şifresi – Edevlet Şifresi Değiştirme

Postaneye giderek T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliği ibraz ettirmeniz ve 2 TL ödemeniz karşılığında alacağınız e-devlet şifresi, devletin insanların kendi haklarında merak ettiklere bilgilere daha kolay ulaşmaları ve bilgi almaları için geliştirilen sanal bir şifredir. Vatandaşların, devlet hizmetlerine tek bir kapıdan ulaşmaları için vatandaşın hizmetine sunulan e-devlet şifresi, hayatın tüm alanlarında olduğu gibi kamu kuruluşlarının da teknolojiye ayak uydurduğunun bir göstergesidir.

Adınıza açılan bir dava var mı diye merak ettiğinizde, eskiden mahkeme mahkeme dolaşmanız gerekirdi. Oysa şimdi, herhangi bir PTT şubesinden alacağınız e-devlet şifresi ile, tek bir tıkla adınıza açılmış davaları ve daha birçok kamusal durumları öğrenebilirsiniz.

Tüm kamu hizmetlerine tek bir kapıdan ulaşmanız için kurulan bir internet sitesi olan e-devlet, vatandaşların yanı sıra, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmayı hedeflemektedir.

Size özel bilgilere başkalarının ulaşmasını ve kötü amaçlar için kullanması için, devlet tarafından geliştirilen e-devlet şifresi, her vatandaş için bireyseldir. En az T.C kimlik numarası kadar özel olan e-devlet şifresi ile tüm işlem ve uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Şifrenin amacı, kişisel bilgilerinize başkalarının ulaşmasını engellemektir. E-devlet sitesine kullanıcı girişi sırasında kullanacağınız e-devlet şifresi, kimlik doğrulama yöntemlerinden biridir.

E-devlet sitesinde yapılan yeni ve önemli uygulamalardan birisi de tüketici şikayetleri. Evinizdeki bulaşık makinesinden cep telefonuna kadar her türlü şikayetiniz, hakem heyetlerine online olarak ulaştırılmaktadır. Siz de e-devlet şifrenizi alarak, resmi web adresine girip, şifrenizle başka neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.