E Devlet Haberleri

E – Devlet Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

E – Devlet Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E – Devlet Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır, Sosyal Güvenlik Kurumu kendisine bağlı olarak çalışan vatandaşlara çok büyük avatajlar sunmaktadır. Sigortalı olan insanlar herhangi bir sağlık sorunundan ötürü gittiği hastanede veya alacakları ilaçların büyük bir kısmı SGK tarafından ödenmektedir. SGK’nın vatandaşların maduriyetini önlemek amacıyla rapor parası adı altında bir ödeme yapmaktadır. Sağlık problemlerinden ötürü rapor almış kişilere yapılan bu ödeme için bazı şartlar vardır. Rapor ödemesi için alınan raporun en az 3 günlük olması ve rapor alan kişinin rapor tarihinden önceki 90 günlük süreçte prim ödemesinin yapılması gerekmektedir. Rapor parası alabilmeniz için işvereninizin bilgilerinizi sisteme girişini yapması gerekmektedir. Sizlere bu yazımız da sisteme girilmiş olan raporlarınızın sorgulamasını gerçekleştirebilmeniz için E – Devlet rapor parası sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Rapor parası sorgulama işleminizi 4A ve 4B kurumları için gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sayesinde çok hızlı ve kolayca gerçekleştirebildiğimiz sorgulama işlemlerimiz için hizmette olan E – Devlet sistemi üzerinden yapılamak istenilen her işlem şifreli olarak yapılmaktadır. E – Devlet sistemi girişi için kullanacağınız E – Devlet şifrenizi hala temin etmediyseniz kısaca nasıl alacağınızı sizlere anlatalım. E – Devlet şifresi için hemen dilediğiniz bir PTT şubesine giderek başvurunuzu yapınız. E – Devlet şifresi için istenecek olan 2 TL ücreti ödeyerek E – Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Geçici olarak sizlere verilecek olan şifrenizi E – Devlet sistemine bir kez girdikten sonra yeni şifrenizi istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Yazımızı okumaya devam ederek resimli olarak anlattığımız rapor parası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E – Devlet Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E – Devlet rapor parası sorgulama işleminize başlamak için yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Tıkladıktan sonra E – Devlet sayfasına yönlendirileceksiniz. Karşınıza gelecek olan resimde gördüğünüz ekrandan Kimliğimi Şimdi Doğrula’ya tıklayarak devam ediniz.

Sistem girişi için doğrulama ekranına T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra E – Devlet rapor parası sorgulama işlemi için Sisteme Giriş Yap’a tıklayınız.

E – Devlet Rapor Parası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.