Genel Sağlık Sigortası

E – Devlet GSS Sorgulama İşlemi Şifreli

E – Devlet GSS Sorgulama İşlemi Şifreli

E – Devlet GSS Sorgulama İşlemi Şifreli, İnternet üzerinden yapabileceğimiz işlemlere her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. En çok da sosyal işlemlerimiz için bizlere kolaylıklar sağlayan internet sayesinde belirli dönemler öncesine kadar gerekli kurumlara gidip sıra beklediğimiz işlemleri ekran karşısında hızlıca yapabilmekteyiz. Bu yazımız da sizlere E  – Devlet GSS sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. GSS’nin açılımı Genel Sağlık Sigortasıdır. Genel Sağlık Sigortası 18 yaşını doldurmuş fakat sağlık güvencesi bulunmayan vatandaşlarımızın da bu ayrıcalıklardan yararlanması için yürürlüğe girmiştir. GSS’den yararlanabilmek için kişilere özel olarak öngörülen prim miktarlarının ödemesi yapılmalıdır. Ödenmediği takdir de ise bu primler toplanarak sizin prim borcunuzu oluşturmaktadır. Prim borcu olan vatandaşlarımız borçlarını ödemediği zaman ise GSS kapsamındaki haklardan yararlanamaz. Bu yüzden prim borçlarınızı düzenli takip edip zamanında ödemeniz sizin için en iyisi olacaktır.

E  – Devlet GSS sorgulama işleminiz sayesinde sizler de borçlarınızı sanal ortamdan öğrenebilirsiniz. Son yıllar da sorgulama işlemlerinin tamamını kendi uygulamaları ile vatandaşlara sunan E – Devlet sistemi son derece güvenli olduğundan kimlik bilgileri haricinde giriş yapılmasına izin vermemektedir.

E – Devlet kapısı üzerinden yapmak istediğiniz her işlem için şifre kullanmanız gerekmektedir. İşlemlerinize başlamadan önce E – Devlet şifrenizi temin etmiş olmalısınız. E – Devlet şifresini almamış okurlarımız yazımızın için de nasıl alacaklarını da bulabilirler.

E – Devlet sistemi girişi için kullanacağınız E – Devlet şifrenizi almak için herhangi bir PTT şubesine gidiniz. E – Devlet şifremi istiyorum talebinizi ilettikten sonra kimliğiniz ile birlikte başvurunuzu yapınız. Şifre dağıtım ücreti olan 2 TL’yi ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Sizlere verilen şifreyi siteme ilk kez giriş için kullandıktan sonra şifrenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz şifrenin en az 8 karakterli ve harf ile rakamlardan oluşması gerektiğini unutmayınız. Daha önceden şifrenizi alıp unuttuysanız ise yine PTT şubesinden 4 TL karşılığında alabilirsiniz.

E – Devlet GSS Sorgulama İşlemi Şifreli Olarak Nasıl Yapılır?

 E – Devlet GSS sorgulama işleminize başlamak için ilk işlem olarak yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Tıkladıktan sonra E – Devlet resmi sayfasına yönlendirileceksiniz. Doğrulama ekranına ulaşabilmek için Kimliğimi Şimdi Doğrula’ya tıklayınız.

Doğrulama ekranından başarılı bir şekilde geçiş yapabilmeniz için T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi gerekli boşluklara giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra E – Devlet GSS sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız.

E – Devlet GSS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.