SGK Sorgulama

E-devlet Gbt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Edevlet gbt ve ehliyet sorgulama işleminiz hakkında detaylı bilgi içerir.Ayrıca edevlet şifresi ile veya şifresiz gbt sorgulama yapabilirsiniz.Tc no ile gbt sorgulama.

Hakkında yakalama ve tutuklama kararı çıkartılmış ya da yurtdışına çıkma yasağı bulunan kişilerin askerlik birliklerine teslim olması gerektiğini belirten GBT’de, herhangi bir nedenden dolayı göz altına alınan kişiler ve disiplin cezası almış olan kimselerin bilgileri yoktur. Genel Bilgi Taraması(GBT) kapsamında yalnızca suç kayıtları bulunmaktadır.

Herhangi bir trafik çevirmesinde ya da polis sorgusunda, herhangi bir suçu ya da tutuklama kararı bulunan kimseler GBT taramasında ortaya çıkmaktadır. Polis ve jandarmanın aynı sistem altında tuttuğu kayıtlar olan GBT kararı ile bir insanın emniyete götürülmesi için, kişinin mahkemelerce yakalama kararı çıkmış olması gerekmektedir.

Herhangi bir dava ya da tutuklama kararınız varsa, polis çevirmesinde GBT aracılığı ile bu tutuklama kararı ortaya çıkacaktır. Siz de, hakkınızda herhangi bir dava açılıp açılmadığını, ya da bir olaydan dolayı yakalama kararı çıkıp çıkmadığını, sabıka kaydınızı kısacası GBT ‘de çıkabilecek tüm uygulamaları e-devlet şifresi yardımı ile, internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabileceğiniz e-devlet şifreniz yardımı ile, karakol, mahkeme ve devlet dairelerini dolaşmak ve saatlerce beklemek zorunda kalmadan, sabıka kaydınıza ulaşabilir ve GBT sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Polis ya da jandarmadan herhangi bir yakalama kararınız olup olmadığını merak ediyorsanız, size özel e-devlet şifreniz ile sadece birkaç saniye içinde tüm GBT bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.