E Devlet Haberleri

E – Devlet 4C Emekli Aylık Kesintileri Sorgulama

E – Devlet 4C Emekli Aylık Kesintileri Sorgulama

E – Devlet 4C Emekli Aylık Kesintileri Sorgulama, Her insan hayatının belirli bir dönemini çalışarak geçirir. Belirli bir zamana kadar çalışan insanlar yerine getirmesi gereken şartları sağlamasının ardında dilerse hayatına çalışmadan devam edebilme hakkına sahip olur ve çalıştığı dönem de aldığı maaşı çalışmadan alabilme fırsatını yakalar. Bu durumun adı emekliliktir. Ülkemiz de emekli olmak isteyen vatandaşlar düzenli prim ödemesi, belirlenen sigortalılık süresi ve doldurması gereken yaşı doldurduktan sonra emekli olabilmektedir. Bazı durumlar da ise aldıkları emekli aylıkları kesintiye uğrayabilmektedir. Bu gibi durumlar için Emekli Sandığı Kurumu’na bağlı olan vatandaşlarımız emekli aylık kesintileri hakkında bilgi sahibi olması amacıyla sizlere E – Devlet 4C emekli aylık kesintileri yazımızı hazırladık.

Bu uygulamayı aşağıda verdiğimiz kısa ve basit adımlar sayesinde kolaylıkla kullanabilir ve 4C emekli aylık kesintilerinizi eskisi gibi kurumlara giderek değil internet üzerinden görebilirsiniz. E – Devlet sistemi son zamanlar da birçok resmi sayfanın kapanmasının ardından neredeyse tüm sosyal işlemlerimizi ekran karşısında yapabilme kolaylığı sağlamaktadır. E – Devlet sistemi güvenli bir sistem olduğundan gerçekleştirmek istenen her işlem şifreli olarak yapılmaktadır. Her kesin kendine özel bir E – Devlet şifresi vardır. Şifrenizi hala almadıysanız hemen bir PTT şubesine gidiniz. E – Devlet şifremi almak istiyorum talebiniz ile başvurunuzu yapınız. E – Devlet şifresi almak için ödenmesi gereken 2 TL ücreti ödedikten sonra E – Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Sizlere verilen şifreyi sisteme bir kez giriş yaptıktan sonra en az 8 haneli olmak koşulu ile kendiniz belirleyebilirsiniz.

E – Devlet 4C Emekli Aylık Kesintileri Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E – Devlet 4C emekli aylık kesintileri sorgulamanıza başlamak için öncelikle yazımızın sonundaki linke tıklayınız.

Tıkladıktan sonra E – Devlet sayfasına yönlendirileceksiniz. Kimlik doğrulaması adımına geçmek için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

Açılan doğrulama ekranına ilk boşluğa T.C kimlik numaranızı ve ikinci boşluğa ise E – Devlet şifrenizi yazınız.

Sisteme girdiğiniz bilgileri son olarak tekrar kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak E – Devlet 4C emekli aylık kesintileri sorgulamanızı yapabilirsiniz ve kesintilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

E – Devlet 4C Emekli Aylık Kesintileri Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.