Bağkur Blog

E – Devlet 4B Sigorta Sorgulama İşlemi

E – Devlet 4B Sigorta Sorgulama İşlemi,  Ülkemiz de sigorta güvencesi altında bulunan vatandaşlar hem sağlık haklarından yararlanabilir hem de gerekli şartları oluşturdukları zaman emekli olabilmektedirler. Herhangi bir sağlık probleminde hastane masraflarının ve aldığınız ilaçların çok büyük bir yüzdesi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenir. Emeklilik her çalışan insanın ulaşmak istediği bir hedeftir. Çünkü emeklilik hakkını elde etmiş olan insanlar çalışmadıkları takdir de her ay düzenli olarak maaş alırlar. Vatandaşlarımızın işlemlerini hızlıca yapabilmesi için her gün sanal ortamdan verdiği hizmet kapsamını genişleten SGK artık hiçbir kuruma gitmeden işlemlerimizi kolaylıkla yapabilme imkanını bizlere tanımıştır. Bu uygulamalardan biri olan 4B sigorta sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı sizlere anlatacağız.

Bu işleminizi hızlıca yaparak BAĞ – KUR kurumu için hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. Sigorta sorgulama işlemi sayesinden yatırdığınız primlerinizi öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi diğer kurumların aksine BAĞ  – KUR kurumu için en önemli şart prim ödemesidir. Sigorta sorgulama işlemi 2 farklı yoldan yapılabilmekteyken şifresiz işlemler için kullanımda olan E – SGM’nin kapanmasının ardından sadece şifreli bir şekilde E – Devket kapısından yapılmaktadır. E – Devlet sistemine başarılı bir şekilde giriş yapabilmek için ihtiyacınız olan E – Devlet şifrenizi hala almadıysanız hemen dilediğiniz bir PTT şubesine gidiniz. Şifremi almak istiyorum talebinizi ilettikten sonra kimliğiniz ile birlikte başvurunuzu gerçekleştiriniz. 2 TL işlem ücretini ödedikten sonra şifrenizi teslim alabilirsiniz. Şifrenizi alıp unuttuysanız ise yine herhangi bir PTT şubesinden 4 TL karşılığında şifrenizi yenileyebilirsiniz.

4B Sigorta Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

  • 4B sigorta sorgulama işleminiz için yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Yönlendirilmiş olduğunuz E – Devlet sayfasında karşınıza sizlere daha iyi hizmet verebilmek için hazırladığımız resimde gördüğünüz ekran çıkacaktır. Ok ile belirttiğiniz Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

  • Açılan doğrulama ekranında gerekli boşluklara E – Devlet şifrenizi ve T. C kimlik numaranızı yazınız. Bilgilerinizi tekrar kontrol ettikten sonra 4B sigorta sorgulama işleminizi yapmak için Sisteme Giriş Yap sekmesine tıklayınız.

4B Sigorta Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.