SGK Haberleri

Devlet Hastanesi Randevu Nasıl Alınır

Devlet Hastanesi Randevu Nasıl Alınır

Hastaneye randevu alabilmek ve en verimli şekilde sistemi kullanabilmeniz adına hastane randevu, randevu almak, randevu iptali gibi konulara değineceğiz. Faydalı olması dileğiyle.Hastaneye randevu sistemi veya diğer adıyla MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) ile beraber tüm hastanelerin randevu sistemleri tek bir çatı altında toplanarak vatandaşlara kolaylık sağlamada en büyük adım atıldı diyebiliriz.

Ama herkesin sorduğu hastaneye nasıl randevu alabiliriz? Buyrun beraber inceleyelim:
Hastaneye randevu iki şekilde alabilirsiniz. Bunlar:

1.Online Randevu Sistemi  – Hastane Randevu Sistemi
2. Telefon İle Randevu Sistemi (Alo 182)

Bu yazı dizinimizde internet üzerinden randevu alabilmeye değineceğiz.

Konunun en altında Mhrs Randevu Sisteminin linki bulunmaktadır. Yazımızı inceledikten sonra sisteme giriş yapınız

Daha sonrasında resimdede ok ile gösterilen RANDEVU AL bağlantısına tıklayınız

Bu bağlantıdan sonra böyle bir ekran gelecektir. Öncelikle şunu belirtelim, online randevu alabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Eğer sisteme zaten üye iseniz Tc Kimlik No ve Parolanızla sisteme giriş yapınız. Ama eğer üye değilseniz sisteme giriş yapamazsınız.  Kırmızı ok ile gösterdiğimiz bağlantıdan yeni üye işlemlerini gerçekleştiriniz.  Sisteme daha önce üye olanlar Tc kimlik no ve parolasını yazdıktan sonra mavi ok ile gösterdiğimiz GİRİŞ YAP bağlantısından giriş yapabilirler.

Giriş işlemini Başarıyla Giriş yaptıktan sonra sizi karşılayacak ekran bu şekilde:

Sol Kısımda il, ilçe,hastane, klinik, klinik yeri ve hekim bilgisi yer alıyor. Öncelikle randevu alırken önce il, daha sonrasında ilçe, daha sonra hastane yada semt polikliniği, daha sonrasında klinik, daha sonrasında klinik yeri ve en son olarak bir tercihiniz varsa hekiminizi seçiniz. Eğer bir tercihiniz yoksa “farketmez” olarak seçebilirsiniz.

Sizin için örnek teşkil etmesi amacıyla bir randevu aldık. Sizinde resimde gördüğünüz gibi Hastamızın adı Hasan NARİN. İl olarak İstanbul seçtik, İlçe olarak Kadıköy seçtik, Hastane olarak Kadıköy Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini seçtik,  Klinik olarak Nöroloji seçtik ve Randevu şansımızı artırabilmek adına  Klinik Yeri ve Hekim olarakda “Farketmez “ seçtik ve alt kısımdan boşta olan hekimler çıktı ve aralarından Dr. Gülay Kenangil’İ seçtik .

Üstte orta kısımda tarih ve zaman bilgisini görmektesiniz. Gri olan saatler o randevu saatinin dolu olduğunu, yeşil olanlar ise boş yani randevu alınabilir olduğunu göstermektedir. Saat 16:00 ‘ü seçiyoruz ve seçtikten sonra böyle ekran gelmektedir. Bilgilerinizi ve randevu bilgilerini gözden geçirip onay verdikten sonra alttaki kısımda resimde gördüğünüz rakamları kutucuğa yazıp “Randevuyu Kaydet” bağlantısına tıklayınız.

“Randevunuz Kaydedilmiştir” yazısı gelecektir. Randevu saatinizden en az 15 dakika önce giderek randevu kayıt işlemlerini için Tc Nüfus Cüzdanınız ile hasta kabul bölümüne başvurunuz.

Randevu alma işlemine başlamak için adres çubuğuna bağlantıyı yazıp sisteme giriş yapınız:

http://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/

Konu ile ilgili sorularınızı konu altından yazabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.