SGK Haberleri

Bireysel Emeklilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde bu yıldan olmak üzere büyük hız kazanan bireysel emeklilik sisteminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur. Öncelikle sisteme 3 yıl içinde geri almak isteyen vatandaşlardan, yüzde 3,75 gelir vergisi kesintisi yapılacak.Resmi gazetede yayınlanan yasaya göre uygulanacak olan bu sistem geri dönüşü zor olacak bir çıkmaza sokuyor.

Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı.Detaylarına gelirsek; aktarım tarihinden itibaren 3 yıl içinde katılımcı tarafından maluliyet ve ölüm haricindeki bir nedenle aktarılan birikimlerin bir kısmının veya tamamının alınarak sistemden çıkılması durumunda, aktarım nedeniyle istisnadan yararlanılan tutar üzerinden yüzde 3,75 oranında gelir vergisi kesintisi yapılacaktır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.