Bağkur Blog

Bağkur Prim Borcu Öğrenme 2019

Bağkur Prim Borcu Öğrenme 2019, Ülkemiz de sigortası çatısı altında bulunan insanlar bunun devamlılığını sürdürebilmeleri için öngörülen bazı şartları zamanında yerlerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartların en önemlilerinden biri de prim ödeme işlemidir. Primler ödenmediği zaman çeşitli sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Oluşabilecek sıkıntılar sağlık haklarından yararlanamama dışında en önemli güvence olan emeklilik hakkına erişememektedir. Primler düzenli ödenmediği zaman birikerek borçlarınızı oluşturmaktadır. İnternetin aktif olarak kullanılmaya başlanılmasının ardından eskiden kurumlara gidilerek yapılarak işlemler elektronik ortamdan çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Sizlere bu yazımız da BAĞ – KUR prim borcu öğrenme 2019 işlemini anlatacağız. Prim borçlarınızı vereceğiz hızlı ve basit adımlar sayesinde kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu prim borçlarınızı internet üzerinden kredi kartı ile ödeme imkanı da tanıyor vatandaşlara.

Prim borcu öğrenme işlemi kısa bir süre öncesine kadar 2 farklı şekilde E – SGM ve E – Devlet üzerinden yapılmaktaydı. Ancak vatandaşlarımızın şifresiz işlem yapmak için tercih ettikleri E – SGM resmi sayfası süresiz olarak kapatıldı. Yani bu ve buna benzer birçok işlem artık yalnızca E – Devlet üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. Sorgulama işlemleriniz için sizlere gerekli olan şifrenizi almadıysanız ondan da bahsedelim siz değerli okurlarımıza. E – Devlet şifrenizi almak için bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubesinde kimliğinizi yanınız da götürerek başvurunuzu yapınız. Şifrenizi almak için ödemeniz gereken 2 TL ücreti ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Önceden şifresini alıp unutan okurlarımızın da endişelenmesine gerek yok. Şifresini unutanlar yine bir PTT şubesinden 4 TL karşılığında şifrelerini yenileyebilirler. Şifrenizi unutmamak için PTT’den aldığınız şifreyi sisteme bir kez girdikten sonra şifrenizi kendinize göre belirleyiniz.

BAĞ – KUR Prim Borcu Öğrenme İşlemi Şifreli Olarak Nasıl Yapılır?

  • BAĞ – KUR prim borcu öğrenme işleminize başlamak için yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Tıkladıktan sonra E – Devlet sistemine yönlendirileceksiniz. Ardından “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonunu kullanarak işleminize devam ediniz.

  • Ardında karşınıza çıkan ekran da gerekli boşluklara T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi giriniz. Bilgilerinizi tekrar kontrol ederek sizlere resimde ok ile belirttiğimiz “Sisteme Giriş Yap” sekmesi ile BAĞ – KUR prim borcu öğrenme işleminizi yapabilirsiniz.

BAĞ – KUR Prim Borcu Öğrenme İşlemi İçiN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.