Bağkur Blog

Bağkur Numarası Bulma Öğrenme

Bağkur Numarası Bulma Öğrenme

Bağkur no sorgulama ve bağkur no öğrenme sayfasındasınız. Bu sayfayı kullanarak bağkur numaranızı öğrenebilir ve sorgulatabilirsiniz.

Eski adıyla Sosyal Sigortalar Kurumu, Yeni adıyla Sosyal Güvenlik Kurumu sadece adını değiştirmedi. Verdiği hizmetler de bir o kadar değişti. Vatandaşlara daha yakın olabilmek için verdiği hizmetleri çok çeşitlendiren, bunun yanında çalışanların ve işverenlerin bilgi alma metotlarını da geliştiren bir Sosyal Güvenlik Kurumu çıkıyor karşımıza.

Esas konumuz olan Bağkur Numarası bulma ve öğrenmeye gelelim. Tüm bu yukarıda anlattığımız Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gelişmesinden Bağkur’da nasibini aldı. Bundan 10 yıl öncesine baktığımızda Bağkur’un da verdiği tüm hizmetler ve mevzuatı da oldukça değişti.

Herhangi bir işte çalışmayan, ya da kendi işini yapan kişiler veya ev hanımları ya da öğrenciler tarafından sosyal güvence kurumu olarak görülen bağkur sigortalılar tarafından hala çok önemli.Bağkur’dan Sosyal güvence alan vatandaşlar aldıkları hizmet hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için önceleri ilgili kurumun devlet dairesinde uzun bekleyişler sonucunda bilgi alabiliyorlardı.

Fakat bu durum günümüzde böyle değil. Gelişen teknoloji ile beraber Bağkur da artık verdiği hizmetleri internete taşıdı. Lafı fazla uzatmadan Bağkur numarası bulma ve sorgulamayı anlatalım. Sorgulamanın 2 yolu var. Biz en çok kullanılanı açıklayacağız.

Kurumun internet sitesinden sgk.gov.tr Esgm linkine tıklayarak sadece Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve diğer kimlik bilgilerimiz ile sayfaya giriş yapmamız gerekir. Bu sayfaya girdikten sonra 4B tescilini seçiniz. Açılan sayfada size ait olan Bağkur numarasını görebilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.