SGK Hizmet Dökümü

Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama Bilgisi

Bağkur hizmet dökümü sorgulama bilgisi konu başlığında yayınladığımız sayfada; bağkur hizmet bilgisi,bağkur borç sorgulama ve bağkur pirim öğrenme altında tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama Devlet ve özel sektörde herhangi bir kurumda çalışmayan ya da çalışma fırsatı bulunmayan kişilerin de, ileride emekli olabilmelerini sağlayan Bağ-kur, bu alanda hizmet veren bir sistemdir. 15-20 yıllık ödemeler sonucunda, Emekli Sandığı ve SSK ile emekli olmayan kişilerin de emekli olmasını sağlayan Bağ-kur’a başvuran kişiler, kendi primlerini ödeyerek emekli olmaktadır.

Genellikle bir iş yeri ve kurum sahibi olan işverenlerin, ileride emekli olmaları ve devletten para almaları için ödedikleri primlerin sorgulaması, online olarak, e-devlet şifresi ile yapılmaktadır. Bağ-kur hizmet dökümünüze, aynı SSK hizmet dökümü sayfasında olduğu gibi, ne zaman emekli olacağınız ve ne kadar emekli maaşı alacağınız gibi soruların cevabı yansır.

E-devlet şifresi olmadan Bağkur hizmet dökümü sorgulama yapmak istiyorsanız, T.C kimlik no, aile sıra no, cilt no ve nüfusa kayıtlı olduğunuz il/ilçe gibi bilgileri girerek de bu sayfaya ulaşabilirsiniz. Tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurup sorgula butonuna bastığınızda, karşınıza Bağ-kur hizmet dökümü sorgulama sayfası çıkacaktır.

Teknolojik gelişmeler sayesinde, gerek SSK gerek Emekli Sandığı gerekse Bağ-kurluları emeklilikleri ile ilgili bilgilere ulaşmak için saatlerce devlet dairelerinde bekleme sıkıntısından kurtaran online hizmetler, e-devlet şifresi ya da şifresiz olarak iki farklı şekilde ekrana yansımaktadır. Siz de PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabileceğiniz e-devlet şifresi ile Bağkur hizmet dökümü sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.