Bağkur Blog

BAĞ – KUR Prim Borcu Ödeme 2019

BAĞ – KUR Prim Borcu Ödeme 2019, Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımıza işlemlerinizi hızlıca yapmaları için sanal ortamdan kullanabilecekleri birçok uygulama sunmuştur. Bu uygulamalar sayesinden sorgulama, hesaplama, ödeme gibi birçok işlemi oturduğumuz yerden ekran karşısında kolaylıkla yapabilme imkanına erişmiş olduk. Bu yazımız da sizlere BAĞ – KUR prim borcu ödeme işlemini anlatacağız. Sizlerde verdiğimiz adımları hızlıca yaparak prim borçlarını sorgulayarak hemen kredi kartı ile ödeyebileceksiniz. Sigortalı olanların her ay prim ödemesi yapması gerekir. BAĞ – KUR kurumu için diğer kurumlara oranla prim ödemesi daha önemli bir şarttır. Çünkü primlerini kendileri öderler. Primler düzenli ödenmediği zaman sigortalı olma ayrıcalıklarından yararlanılmadığı gibi emeklilik için de sorunlar oluşturabilmektedir.

Primlerinizi düzenli bir takip ödemenizi tavsiye ederiz. Ödeme işlemleri Online Tahsilat adresinden yürütülmekteyken son yıllarda E – Devlet hayata geçirilmesi ile birlikte tüm işlemler tek bir adresten pratik bir şekilde yapılabilmesi için ödeme işlemleri E – Devlet üzerinden yürütülmektedir. E – Devlet kapısındaki işlemler şifreli olarak yapılmaktadır. E – Devlet sistemi ayrıca özel bilgilerin korunmasını amaçladığından kimlik bilgileri de kullanılmaktadır. E – Devlet sistemi için kullanmanız gereken şifrenizi hala almadıysanız sizler için nasıl alacağınızdan da çok kısa bahsedelim.

E – Devlet şifresi dağıtımı için PTT kurumu görevlendirilmiştir. E – Devlet şifrenizi almak için hemen bir PTT şubesine gidiniz. Kimliğiniz ile birlikte başvurunuzu yapınız. Sizlerden talep edilecek olan 2 TL ücreti ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Verilen şifre geçicidir. O yüzden şifreniz ile ilk kez giriş yaptıktan sonra şifrenizi dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Şifrenizi daha önceden alıp hatırlamıyorsanız ise yine bir PTT şubesinden 4 TL karşılığında şifrenizi yenileyebilirsiniz.

BAĞ – KUR Prim Borcu Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ – KUR prim ödeme işleminize başlamak için yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Tıkladıktan sonra E – Devlet sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan ekrandan resimde sizlere kutu içine belirttiğimiz alana T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizin doğruluğunu teyit ettikten sonra BAĞ – KUR prim borcu ödeme işleminizi yapmak için “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak borçlarınızı kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

BAĞ – KUR Prim Borcu Ödeme İşlemini Şifreli Olarak Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.