Bağkur Blog

BAĞ – KUR Aylık Bilgisi Öğrenme ve Sorgulama

BAĞ – KUR Aylık Bilgisi Öğrenme ve Sorgulama, Sizler için hazırladığımız bu yazımız da BAĞ – KUR aylık bilgisi sorgulama işleminin nasıl yapılacağına dair detaylı bilgiler vererek ne işinize yarayacağından bahsedeceğiz. Ülkemiz de her çalışan insanın hayali emekli olabilmektedir. Çünkü her insan hayatının her dönemin de geçim sıkıntısı çekmemek için çalışır. Fakat belirli bir yaşa eriştikten sonra yani çalışma hayatlarına son vermelerinin ardından kendilerine bakabilmeleri için emeklilik güvencesi altına girerek verilen maaşla geçimlerini sürdürürler. Emeklilik için birçok gerekli şart vardır. Şartlar oluştuktan sonra insanlar emekliliğe ayrılabilirler.

Emekli olan insanların en merak ettiği şey ise maaş miktarlarıdır. BAĞ – KUR kurumu için vereceğimiz basit adımlar ile ne kadar maaş alacağınızı başarılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aylık bilgisi sorgulama işlemi E – Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E – Devlet sistemi kullanıma sunulduğu günden beri tüm işlemleri kendi bünyesine alarak vatandaşlara güvenli bir hizmet sağlamak amacındadır. Bu yüzden tüm işlemler şifreli olarak yapılmaktadır. Şifresini henüz almamış okurlarımız E – Devlet kapısı girişi için kullanacakları şifrelerini nasıl alacaklarından kısaca bahsedelim.

E – Devlet şifresini vatandaşlara ulaştırma görevi PTT kurumuna verilmiştir. Bu sebeple size en yakın PTT şubesine gidiniz. Kimliğiniz ile birlikte şifrenizi almak istediğinizi yetkililere ilettikten sonra 2 TL olan işlem ücretinin ödemesini yaparak şifrenizi alabilirsiniz. Aldığınız şifreyi sisteme girdikten sonra şifrenizi güncellemenizi tavsiye ederiz. Çünkü yenilenmeyen şifreler kısa bir süre sonra kullanılmaz hale gelmektedir. Şifresini daha önceden alıp unutan okurlarımız ise 4 TL karşılığında PTT’den yeni şifrelerini alabilirler.

BAĞ – KUR Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

BAĞ – KUR aylık bilgisi sorgulama işleminiz ile maaşınızı öğrenmek için öncelikle yazımızın en sonunda sizler için paylaştığımız linke tıklayınız. Daha sonra karşınıza resimde gördüğünüz ekran açılacaktır. İşleminize sizlere ok ile belirttiğimiz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

Açılan doğrulama ekranına T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi yazınız. Son işlem olarak bilgilerinizin kontrolünü gerçekleştirdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonunu kullanarak BAĞ – KUR aylık bilgisi sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

BAĞ – KUR (4B) Aylık Bilgisi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.