SGK Sorgulama

Askerlik Durum Belgesi Nasıl Sorgulanır

İnternet üzerinden askerlik durum belgesi‘nizi sorgulayarak ne zaman askere gitmeniz gerektiği hakkında kesin bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz bu işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız adresini www.turkiye.gov.tr ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bu siteye başarılı bir şekilde giriş yapmak için öncelikle e-devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. Daha önceden bu şifreye sahip değilseniz öncelikle internet üzerinde anlatılmakta olan adamları gerçekleştirerek e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra siteye giriş yaptığınız zaman tamamen sizin vatandaşlık bilgileriniz ortaya çıkacağı için ne zaman askere gitmeniz gerekli hakkında oldukça detaylı bir bilgi formuna ulaşmış olacaksınız. Bahsedilmekte olan tarihi aradıklarında mutlaka askeri görevinizi yapmanın gereklidir.

Bu unsurları gözün önünde bulundurarak hareket ederseniz herhangi bir ceza ile karşılaşmadan askerlik görevini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer askerlik görevinizi ertelemeniz gereken bir durum söz konusu olursa resmi belgeler ile beraber çeşitli yerlere başvuru yapmanız gerekebilir. Askerlik dönemini ertelemek için aynı zamanda internet üzerinden de çeşitli belgeler sunarak bu işlemleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip olacaksınız.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.