SGK Blog

4B Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi

4B Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi

Bağkur sigortalısı olan vatandaşların işe giriş sırasında gerçekleştirilen bildirim ile Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların sigortalarını başlatmaktadır. Bu sayede sigortalı olarak çalışabilmekte olan vatandaşlarımız 4B tescil kaydı sorgulama işlemlerini internetten oldukça kolay bir şekilde yaptırabilme olanağına sahip olabilmektedir.

Bunun için internet üzerinde e-devlet sistemi bulunmaktadır. Bu işlem tamamı ile sadece birkaç dakika sürmektedir. Sadece e-devlet şifresi bulunmayan vatandaşlarımızın herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL gibi bir ücret karşılığında e-devlet şifresi alması gerekmektedir.

4B Tescil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemi üzerinde yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları ile oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bu tescil kaydı tespiti işlemi için vatandaşların öncelikle e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra ise ana sayfa üzerinden e-hizmetler sayfasına ulaşmaları gerekmektedir.

Bu sayfa içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetlerinin bulunarak içerisinden 4B tescil kaydıseçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Bu sayede Bağ- Kur sicil numarası başta olmak üzere tüm sigorta tescil kayıt bilgileri vatandaşlara detaylı olarak sunulmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/4b-tescil-kaydi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.