SGK Hizmet Dökümü

4a ve 4b Hizmet Dökümü Sorgulama Hizmeti

4a ve 4b Hizmet Dökümü Sorgulama Hizmeti veren sayfamızı sizler için yayınlıyoruz.Yapmanız gereken 4a,4b,4c hizmet dökümünüzü sorgulamanız.4a emekli aylık bilgisi olarak da anımsayabilirsiniz.

Teknoloji artık çok gelişti. İnternetten para kazanmak bile mümkünken, Sosyal güvenlik kurumu sorgulamalarını internetten yapmamak çok anlamsız olurdu.

Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacı ile, devlet ve kurumlar ile ilgili bilgilerine, sadece e-devlet şifresi ile ulaşmalarını sağlayan e-devlet, SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı hizmet döküm sorgulamalarını da internet üzerinden yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Ne zaman emekli olurum, ne kadar emekli maaşı alırım gibi soruların cevabını tek bir şifreyle öğrenebileceğiniz e-devlet sisteminde, e-devlet ve size özel kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurup sorgula butonuna bastığınızda karşınıza 4a ve 4b hizmet dökümü sorgulama sayfaları çıkar.

4/a, Özel sektörde bir veya daha fazla işveren tarafından çalıştırılan işçiler için eski adıyla Sosyal Sigortalar Kurumu ( SSK ), yeni adıyla da Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) tarafından hizmet akdi ile çalıştırılanlara verilen kısa addır. Kamu çalışanları için 4/A’lılar, devlet memurluğuna göre ise 4/A’lılar devlet memuru statüsünde olan kişilerdir.

4A hizmet dökümü sayfanıza ulaşabilmek için, e-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza ve T.C kimlik kartı gibi kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun bir tanesini kullanarak, sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Emekli aylık bilgisi, sigorta prim gün sayısı öğrenme, hizmet dökümü alma gibi işlemlere 4A ve 4B hizmet dökümü sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.