SGK Hizmet Dökümü

4A Hizmet Dökümü Çıkarma ve Sorgulama

4A Hizmet Dökümü Çıkarma ve Sorgulama, Tüm dünyada hızla gelişmekte olan teknoloji ile birlikte internet ortamından istediğimiz her bilgiye ekran karşısından kısa süre içerisinde erişebilmekte olduğumuzdan internet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Elektronik ortamdan sosyal işlemlerimizi yapabilmemiz için sisteminde birçok uygulama barındıran Sosyal Güvenlik Kurumu kurumlara gitmemize gerek kalmaması için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu yazımız da sizler 4A hizmet dökümü alma işlemini nasıl yapılacağını anlatacağız. Önce biraz hizmet dökümü nedir ve ne işe yarar onlardan bahsedelim.

Hizmet dökümü sigortalı olarak çalışmaya başladığınız dönemden bu güne olan prim ödemelerinizi görebilmemize olanak sağlar. Ayrıca işe giriş tarihiniz ve sigortalı olarak çalışamaya başladığınız ilk tarihe de erişebilme imkanı sunar. Emeklilik bildiğiniz gibi vatandaşlarımıza tanınan çok önemli bir haktır. Sanal ortamdan ne zaman emekli olabilirim sorunuzun cevabı için sizlere gerekli bilgileri hizmet dökümü alma işlemi içinde barındırmaktadır. Aşağıda sizlere vereceğimiz basit ve pratik adımları uygulayarak sizler de SSK kurumuna ait hizmet dökümü alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4A hizmet dökümü alma işlemi kısa süre öncesine kadar vatandaşlarımızın şifreli veya şifresiz olarak dilediği gibi yapabilmesi için bizlere iki farklı seçenek sunulmuştu. Ancak şifresiz işlemler için hizmet vermekte olan E – SGM resmi sayfasının süresiz olarak kapatılmasının ardından yalnızca E – Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapabilir. E – Devlet sistemi 2008 tarihinde kullanıma açılmış resmi devlet sayfasıdır. Bu yüzden oldukça güvenilir bir sistem olduğundan girişler T. C kimlik numarası ile yapılmaktadır. Girişler için kullanılması zorunlu olan bir diğer bilgi ise E – Devlet şifresidir. E – Devlet şifrenizi hala almadıysanız hemen bir PTT şubesine giderek başvurunuzu yapınız. Başvuru yapmaya giderken yanınız da mutlaka kimliğinizi götürünüz. Ardından 2 TL ücret ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi alıp unuttuysanız ise şifrenizi yenilemek için yine bir PTT şubesine giderek 4 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.

4A Hizmet Dökümü Alma İşlemi E – Devlet Sistemi İle Nasıl Yapılır?

4A hizmet dökümü alma işleminize başlamak için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Karşınıza gelen ekrandan doğrulama sayfasına ulaşmak için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Önünüze aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran çıkacaktır. Başarılı bir şekilde ekrandan geçiş yapabilmeniz için verilen boşluklara T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi hatasız bir şekilde yazınız. Girdiğiniz bilgilerinin kontrolünü sağladıktan sonra 4A hizmet dökümü alma işleminiz için “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

4A Hizmet Dökümü Alma İşlemini E – Devlet Üzerinden Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.