SGK Haberleri

2019 SSK Hizmet Dökümü Sorgulama E-Devlet

2019 SSK Hizmet Dökümü Sorgulama E-Devlet

2019 SSK Hizmet Dökümü Sorgulama E-Devlet hizmeti sayesinde artık internet üzerinden şife kullanmanıza gerek kalmadan prim günlerinizi kolayca öğrenmeniz mümkündür. Daha önce e-devlet üzerinden şifre kullanarak giriş yapıldığı takdirde bilgilere ulaşmayı sağlayan sistem kaldırılmıştır.

Yerine şifre kullanmaya gerek kalmadan sadece nüfus cüzdanı bilgileriyle SSK hizmet dökümü sorgulama işlemini yapmak daha kolay hale getirilmiştir. SSK hizmet dökümü sorgulamak için şahsınıza özel kimlik bilgilerini girmeniz gerekir. Bu bilgilere başkalarının ulaşması mümkün değildir. SSK hizmet dökümü sayfasına girerek T.C kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olduğunuz il, cilt numarası ve doğum tarihinizi girdiğiniz takdirde sosyal güvenlik kurumunun sizin bilgilerinizi sakladığı sayfa karşınıza gelecektir.

Buradan öncelikle “Hizmet Dökümü” sekmesi seçilir, ardından bu sekmenin altındaki seçeneklerden “ Hizmet Dökümü 4A “ sekmesi seçildiğinde bilgilerinizin yer aldığı sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sigorta girişinizin kaç yılında yapıldığı, hangi yıllar arasında kaç gün prim ödemenizin olduğu, toplam prim günü ödemenizi öğrenebilir, çıktısını alabilir ve bu bilgiler doğrultusunda emeklilik yılınızı hesaplayabilirsiniz.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.